اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, موز

مصرف موز در وعده صبحانه موجب کاهش وزن می شود

محققان عنوان می کنند خوردن موز در وعده صبحانه می تواند به کاهش وزن کمک کند. به گزارش مهر، «هیتوشی واتاناب»، برنامه رژیم…


وزیر بهداشت: طرح مدارس عاری از پوسیدگی دندان اجرا می‌شود اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,وزیر بهداشت
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال طرح مدرسه‌های بدون پوسیدگی از سوی دولت با راه اندازی کلینیک‌های درمانی برای کودکان، زنان باردار و شیرده به عنوان گروه هدف و افراد نیازمند مرمت دندان برای کاهش مشکلات ناشی از بهداشت دهان و دندان پیگیری می‌شود. 

سعید نمکی روز پنجشنبه در حاشیه سفر به استان سمنان برای افتتاح طرح‌های بهداشتی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بخش دندانپزشکی بیمارستان آرادان یکی از طرح‌های افتتاح شده برای تحقق رویکرد کاهش مشکلات ناشی از بهداشت دهان و دندان است.

 

وی ادامه داد: اجرای طرح پرونده الکترونیکی سلامت  از سه ماه آخر سال گذشته آغاز و بر اساس وعده تا پایان فصل بهار این طرح با حضور رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید و اکنون در مرحله تکمیلی و حرکت به سمت نسخه نویسی الکترونیکی است.

 

نمکی ابراز داشت: برای اجرای طرح پرونده الکترونیکی سلامت، زمینه‌سازی در مطب‌ها، کلینیک‌ها و داروخانه‌ها باید فراهم شود.

 

وی ادامه داد: تا پایان آبان ماه امسال سامانه‌های لازم برای طرح پرونده الکترونیکی در داروخانه‌ها تکمیل شده و همزمان در مطب‌ها، کلینیک‌ها و بخش خصوصی پیش می‌رود.

 

وزیر بهداشت تصریح کرد: حذف دفترچه بیمه به عنوان عامل پر مشکل در نظام ارائه خدمت با اجرای طرح پرونده التکرونیکی محقق خواهد شد.

 

وی یادآور شد: مبارزه با فساد در بخش دارو و درمان با  توسعه سامانه‌ها، استفاده از افراد پاک دست برای نظارت بر عملکرد سامانه‌ها و الکترونیکی کردن خدمات است که این راهبرد تا پایان سال محقق می‌شود.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تخلف چهار شرکت که ارز گرفته و دارو وارد نکردند در حال پیگیری است و تخلفاتی که در عرصه دارو و تجهیزات پزشکی صورت گرفته به مقامات قضایی گزارش شده و گزارش‌های تکمیلی به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جامعه پزشکی نسبت به اقشار دیگر در برابر قانون تسلیم تر است و نمی‌تواند فرار مالیاتی داشته باشد چرا که در پایان هر ماه مالیات از آنها گرفته می‌شود.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فرار مالیاتی در جامعه پزشکی بیشتر از اقشار دیگر جامعه نیست و جامعه پزشکی سرمایه اجتماعی است و نباید بی‌جهت مورد هجمه قرار بگیرد.

 

همزمان با سفر امروز نمکی به استان سمنان، ۴۰ طرح بهداشتی درمانی با اعتبار ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال کلنگ‌زنی و بهره‌بردای می‌شود.

 

آغاز عملیات ساخت گام آموزشی و سالن کنفرانس بیمارستان معتمدی شهرستان گرمسار با زیربنای یک هزار و ۸۰۰ مترمربع، افتتاح بیمارستان دندانپزشکی، کلنگ‌زنی خوابگاه دانشجویی، افتتاح خانه بهداشت در شهرستان آرادان، افتتاح خوابگاه دخترانه در شهرستان سرخه،  شروع علمیات طرح توسعه ، بهره برداری از اتاق‌های پیشرفته، اتاق وی آی پی و بخش فوق تخصصی کودکان در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی بیمارستان امیرالمومنین(ع) سمنان، افتتاح بخش‌های تخصصی دانشکده دندانپزشکی، افتتاح پردیس بین الملل و افتتاح مرکز جامع سلامت شهری آموزشی فامیلی در سمنان ، از جمله طرح‌های کلنگ‌زنی و افتتاح شده در استان سمنان با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------