اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,سزارین

سزارین مناسبتی پیگرد قانونی دارد

رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت گفت: درصورت بروز عارضه بر اثر سزاین انتخابی و مناسبتی با متخلفان برخورد قضایی می شود.…


درمان فشارخون بالا روند زوال شناختی را کُند می نماید اخبار پزشکی,خبرهای  پزشکی, فشارخون
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فشارخون بالا موجب تسریع روند زوال شناختی در بین افراد میانسال و مسن می شود.

 به گزارش مهر، «ال اچ لومی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کلمبیا نیویورک، در این باره می گوید: «فشارخون بالا و زوال شناختی، دو مورد از شایع ترین مشکلات مرتبط با افزایش سن هستند.»

 

در این مطالعه، داده های مربوط به 11 هزار نفر از داده های سلامت و بازنشستگی چین بین سال های 2011 تا 2015 بررسی شد تا نحوه تاثیر فشارخون بالا و درمان آن بر زوال شناختی ارزیابی شود.

 

فشارخون بالا در قالب داشتن فشارخون سیستولیک 140 mmHg یا بالاتر و فشارخون دیاستولیک 90 mmHg یا بالاتر و یا مصرف داروهای ضدفشارخون تعریف شد.

 

دراین مطالعه، محققان از شرکت کنندگان در مورد درمان فشارخون بالای شان، میزان تحصیلات و منطقه زندگی شان سوال پرسیدند. همچنین از آنها تست های شناختی نظیر به خاطرآوردن سریع کلمات، به عمل آمد.

 

یافته ها نشان داد نمرات کلی مربوط به مهارت شناختی در طول 4 سال مطالعه کاهش یافت.

 

همچنین شرکت کنندگان 55 سال و بالاتر که مبتلا به فشارخون بالا بودند در مقایسه با افرادی که فشارخون شان تحت درمان بود و شرکت کنندگانی که مبتلا به فشارخون نبودند، روند زوال شناختی شان به مراتب سریع تر بود.

 

محققان در این باره می گویند: «این مطالعه بر روی افراد میانسال و مسن در چین متمرکز بود، اما ما معتقدیم نتایج ما برای جمعیت های هر جای دیگری هم قابل تعمیم است. ما باید دریابیم چگونه درمان فشارخون بالا نقش حفاظتی در مقابل زوال شناختی دارد و اینکه چگونه فشارخون بالا و زوال شناختی همزمان باهم اتفاق می افتند.»

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------