اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سرطان ریه

سرطان ریه در پی دود «سیگار الکترونیکی»

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد دود سیگار الکترونیکی منجر به تومور و بروز سرطان ریه می‌شود و همانند سیگار برای سلامت افراد…


«آلودگی هوا» روی نتیجه امتحانات تأثیر منفی می‌گذارد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,آلودگی هوا
براساس نتایج یک مطالعه دانش آموزانی که در مناطقی با آلودگی زیاد هوا امتحان می‌دهند، نتایج قابل قبولی کسب نمی‌کنند.

 به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، براساس نتایج یک مطالعه  دانش آموزانی که در مناطقی با آلودگی زیاد هوا  امتحان می‌دهند، نتایج قابل قبولی کسب نمی‌کنند.

 

این پژوهش هزاران دانش‌‌آموز و امتحانات آنها را تحت بررسی قرار داده و درنهایت مشخص شد، زندگی کردن در مناطق آلوده و امتحان دادن در چینی شرایطی می‌تواند بر نتیجه حاصل شده از آزمون‌ها تأثیر گذارد. 

 

سفی راث، از دانشکده اقتصاد لندن می‌گوید: نتایج این تحقیقات از این جهت حائز اهمیت است که دانش‌آموزان و دانشجویان و مقامات آموزش و پرورش باید درباره امتحان این دسته از افراد تدابیری بیندیشند. 

 

تحقیقات گذشته ارتباط میان آلودگی هوا و ضعف عملکرد شناختی را اثبات کرده است و اکنون دانشمندان باور دارند، افرادی که در معرض هوای آلوده قرار دارند به میزان قابل توجهی در خطر هستند و ممکن است به بیماری‌هایی نظیر زوال عقل دچار شوند. 

 

محققان تأکید می‌کنند، اگرچه ارتباط بین آلودگی هوا و بیماری آلزایمر یک مرز علمی جدید به شمار می‌رود ما هم‌اکنون شواهدی در دست داریم که نشان می‌دهد آلودگی هوا مثل تنباکو برای مغزی که رو به پیری است، خطرناک است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------