آمریکا و اروپا بالاتر از چین در آمار جهانی کرونا؛ تلفات بیش از ۱۶۰ هزار نفر شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ویروس کرونا
طبق آخرین آمار جهانی، تاکنون ۲ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۴ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا با ۷۳۸ هزار و ۹۱۳ مبتلا و ۳۹ هزار مرگ ناشی از کرونا، در رده نخست جهان قرار دارد. 

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا این لحظه ۲ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۴ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۱۶۰ هزار و ۷۶۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۵۹۷ هزار و ۲۲۰ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند با این بیماری مبارزه کنند.

 

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان، با افزایش ۲۸ هزار و ۸۹۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷۳۸ هزار و ۹۱۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۳۹ هزار و ۱۵ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

 

کشور اسپانیا که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد؛ با افزایش ۳ هزار و ۵۷۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۹۴ هزار و ۴۱۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۲۰ هزار و ۶۳۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

 

کشور ایتالیا به‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۳ هزار و ۴۹۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۷۵ هزار و ۹۲۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲۳ هزار و ۲۲۷ ایتالیایی جان خود را از دست داده‌اند.

 

کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس به‌ترتیب با ۱۵۱ هزار و ۷۹۳، ۱۴۳ هزار و ۷۲۴ و ۱۱۴ هزار و ۲۱۷ مبتلا در رده‌های چهارم تا ششم جهان قرار گرفته‌اند.

 

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آلمان، چین و اسپانیا به‌ ترتیب با ۸۵ هزار و ۴۰۰، ۷۷ هزار و ۶۲ ۷۴ هزار و ۷۹۷ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ویروس کرونا

 

 

 

تسنیم

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------