عدم تغییر آمار بیماران و فوتی‌های کرونا در یک هفته اخیر در تهران اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,
استاندار تهران با بیان اینکه حدود ۶۰۰ نفر از بیماران کرونایی در بخش ویژه هستند، گفت: در یک هفته اخیر آمار بیماران و میزان مرگ و میر در این استان ثابت بوده و شیب نزولی که تا ۸ خرداد داشتیم متوقف شده و از ۸ خرداد تا ۱۷ خرداد یعنی بیش از یک هفته آمار‌ها ثابت مانده است. 

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان تهران اظهار داشت: در یک هفته اخیر آمار بیماران و میزان مرگ و میر در استان تهران ثابت بوده و شیب نزولی که تا ۸ خرداد داشتیم متوقف شده و از ۸ خرداد تا ۱۷ خرداد یعنی بیش از یک هفته آمار‌ها ثابت مانده است که نشان می‌دهد باید مراقبت‌های بهداشتی و نظارت‌ها افزایش پیدا کند.

 

وی ادامه داد: با توجه به بازگشایی بسیاری از فعالیت‌ها از جمله آموزشگاه‌های هنری و فعالیت تور‌های گردشگری داخلی، برگزاری نماز جمعه در مناطق زرد،  الزامات و نظارت‌ها برای هر یک از واحد‌ها و صنوفی که بازگشایی می‌شوند باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

استاندار تهران تأکید کرد: از مسئولان درخواست داریم نسبت به پیاده سازی دقیق پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند و وزارت بهداشت و دستگاه‌های ناظر نیز اقدامات نظارتی را با دقت انجام دهند.

 

محسنی بندپی با اشاره به اجرای طرح ترافیک در تهران گفت: طبق اعلام وزیر بهداشت اگر طرح ترافیک باعث تجمع بیش از حد در حمل و نقل عمومی شود مورد بازنگری قرار می‌گیرد، از اینرو درخواست ما از حمل و نقل و ترافیک شهرداری این است که ضمن کنترل و نظارت، الزامی شدن استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی سپس عنوان کرد: امید است که در بعد اقتصادی و جهش تولید نیز اقدامات موثر پیگیری شود و در زمینه جلوگیری از شیوع کرونا نیز با رعایت نکات و پروتکل‌های بهداشتی پیک دوباره کرونا در استان تهران را شاهد نباشیم.

 

استاندار تهران با اشاره به تغییر شعار سازمان جهانی بهداشت از «در خانه می‌‎مانیم» به «آگاه می‌مانیم» تاکید کرد: تاکنون علائم و پیش فرض‌هایی که در مورد بیماری کرونا وجود داشته، دچار برخی تغییرات شده بنابراین باید به زندگی با این ویروس عادت کنیم و زندگی آگاهانه و هوشیارانه با رعایت و مراقبت‌های دقیق بهداشتی را در پیش گیریم.

 

محسنی بندپی با اشاره به آخرین وضعیت اقدامات انجام شده نسبت به بیماران کرونایی در استان تهران ادامه داد: از ۸ صبح ۱۵ خرداد تا ۸ صبح ۱۶ خرداد ۱۹۷ مورد بیمار جدید و هفت فوتی گزارش شده و ۱۶۱ نفر نیز ترخیص شدند، در مجموع ۲۵۰۰ تخت آی سی‌یو در استان تهران در نظر گرفته شده که حدود ۶۰۰ نفر از بیماران کرونایی در بخش ویژه هستند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------