اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,

دهان شویه ها در کاهش ریسک انتقال کروناویروس تاثیر دارند

نتایج آزمایشات کشت سلولی نشان می دهد دهان شویه های موجود در بازار بر ویروس های کرونا تاثیر دارند. به گزارش مهر، مطالعات…


اتحادیه اروپا واکسن کرونا را پیش خریداری می‌کند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,
کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد، اتحادیه اروپا رویکرد مشترکی را برای دستیابی به واکسن ویروس کرونا اتخاذ کرده است.

به گزارش فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، استلا کریاکیدس، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد، اتحادیه اروپا رویکرد مشترکی را برای دستیابی به واکسن ویروس کرونا اتخاذ کرده است.

 

بنا بر گزارش‌ها، کمسیون اروپا به دنبال این است که از کشورهای اتحادیه اروپا بخواهد نامزدهای واکسن کرونا را  قبل از شرکت‌های دارویی خریداری کنند، مادامی که آنها فقط در ایالات متحده تولید نشوند.

 

مدیر اجرایی اتحادیه اروپا می‌خواهد در معاملاتی که سازندگان متعهد به ارائه دوز در صورت در دسترس بودن هستند، هزینه تا ۶ واکسن بالقوه را پرداخت نماید.

 

از وزرای بهداشت اتحادیه اروپا در جلسه کنفرانس ویدئویی خواسته شد تا از این طرح حمایت کنند و احتمال اینکه واکسن به اندازه کافی در دسترس نباشد را کاهش دهند.

 

اتحادیه اروپا ۲.۴ میلیارد یورو را  برای پیش‌خرید واکسن کرونا اختصاص داده است.

 

این اتحادیه همچنین می‌خواهد با اتخاذ این تصمیم، از آمریکا در ساخت واکسن کرونا پیشی بگیرد و با پیش‌خرید این واکسن، از شیوع مجدد آن در قاره اروپا جلوگیری کند.

 

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------