کرونا به قلب هم صدمه می زند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
تحقیقی که روی اسکن قلب ۱۲۶۱بیمار مبتلا به کووید۱۹ از ۶۹ کشور انجام شده نشان داد پس از ابتلا تغییراتی ناهنجار در تپش قلب ۵۵ درصد بیماران رصد شده است. 

به گزارش  مهر به نقل از پرس اسوسیشن، طبق نتایج یک تحقیق جدید اسکن قلب بیش از نصف بیماران کووید۱۹ بستری در بیمارستان ها شامل ناهنجاری است و این امر نشان می دهد احتمالا ویروس تاثیری مخرب روی این عضو بدن دارد.

 

این پژوهش با همکاری محققان بنیاد قلب انگلیس و دانشگاه ادینبرا انجام و طی آن اطلاعات مربوط به ۱۲۶۱ بیمار از  ۶۹ کشور بررسی شد. نتایج نشان داد تغییراتی ناهنجار در تپش قلب ۵۵ درصد بیماران کووید۱۹ شرکت کننده در تحقیق اتفاق افتاده است. همچنین از هر ۷ بیمار در یک نفر نشانه هایی از اختلال شدید قلب رصد شد.

 

 بیشتر شرکت کنندگان در این پژوهش یا به طور دقیق ۹۰۱ نفر آنان سابقه تشخیص مشکل قلبی نداشتند و همین امر سبب شد محققان به این نتیجه برسند که کووید۱۹ به تنهایی تاثیرات مخربی روی قلب دارد. طبق اطلاعات موجود اسکن قلب ۴۶ درصد این گروه ناهنجار و  ۱۳ درصد نشان از بیماری شدید داشت.

 

۵۴ درصد تمام اسکن های قلب در واحد مراقبت های ویژه از بیماران ثبت شده است.  بقیه اسکن ها در بخش عمومی، ریه و قلب از بیماران گرفته شده است.

 

تحقیق مذکور در ژورنال «یوروپین هارت- تصویربرداری قلب» (European Heart) منتشر شده و نشان داد وضعیت ناهنجار در هر دو بطن چپ و راست قلب دیده می شود.

 

طبق اسکن ها حدود ۳ درصد بیماران در این اواخر دچار حمله قلبی شده بودند.  پس از ثبت اسکن قلب، روش درمان یک سوم بیماران تغییر کرد و به برخی از آنان داروهایی برای جلوگیری از اختلال فعالیت قلب داده شد تا درمان هایی خاص برای حفاظت از فعالیت قلب در نظر گرفته شود.

 

محققان اشاره کردند تمام بیماران شرکت کننده در این پژوهش در بیمارستان بستری و مشکوک به اختلالات قلبی بوده اند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی