X

اعلام زمان عرضه واکسن ایرانی کرونا به عموم مردم / آخرین وضعیت خرید و ارسال واکسن کرونا از منابع خارجی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,واکسن ایرانی کرونا
مدیر کل روابط عمومی وزرات بهداشت زمان احتمالی تولید و عرضه واکسن ایرانی کرونا را اعلام کرد. 

دکترکیانوش جهانپور در گفت و گو با  عصر ایران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اعلام زمان دقیق ارائه واکسن ایرانی کرونا در کشور گفت: هم اکنون 9 شرکت در زمینه تولید واکسن ایرانی کرونا در حال مطالعه حیوانی، پیش بالینی هستند که از این تعداد 1 مورد موفق به اخذ مجوز کمیته اخلاق برای تست انسانی نیز شده که در همین راستا تست انسانی واکسن این شرکت نیز عملا تا چند روز دیگر آغاز می شود و بزودی دو یا سه واکسن دیگر نیز وارد این مرحله خواهند شد.

 

وی با بایان اینکه 8 شرکت دیگر نیز به در حال آماده سازی واکسن ایرانی کرونا با استراتژی های مختلف هستند خاطر نشان کرد: با توجه به فعالیت این شرکت ها می توان گفت که اولین واکسن ایرانی کرونا در بهار 1400 روی میز خواهد بود.

 

به گفته جهانپور به نظر می رسد این واکسن به صورت 2 نوبت و در فاصله 21 یا 28 روز تزریق خواهد شد.

 

مدیر کل روابط عمومی وزرات بهداشت در مورد چگونگی خرید واکسن های کرونا از منابع خارجی نیز گفت: از مدتی قبل مذاکرات مستقیم برای خرید واکسن کرونا با چندین تولید کننده احتمالی در دنیا انجام شد، ولی اینکه از کدام یک از این کشورها واردات انجام شود منوط به تایید نهایی و استفاده از آن واکسن در کشور مبدا و کشورهای صاحب رگولاتوری معتبر و پیشرفته خواهد بود.

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,واکسن ایرانی کرونا

وی ادامه داد: طبق اعلام وزیر بهداشت و برنامه ریزی انجام شده فارغ از فراز و فرودهای تحریم ها، موضوع واردات 42 میلیون دوز واکسن کرونا از منابع خارجی اعم از خرید مستقیم و کوواکس (اتحادیه بین المللی واکسن) در دستور کار است و در ابتدای سال نو میلادی این کار آغاز می شود.

 

جهانپور خاطر نشان کرد: با ورود واکسن های ایرانی در سال آینده کشور تبعا نیازی به ادامه واردات این واکسن نخواهیم داشت و سایر گروه‌ها می توانند از آن مقطع به بعد واکسن ایرانی کرونا استفاده کنند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------