X

اخبار پزشکی


آپنه تنفسی خواب،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

افراد دچار آپنه تنفسی خواب چه مشکلاتی دارند؟

بررسی‌های پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد نشان داد که عمده بیماران دچار آپنه تنفسی خواب علاوه بر شکایات شایعی مثل خروپف،…

تولید نانوباندهای گیاهی برای کاهش ریسک تب و عفونت پس از اعمال جراحی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,نانوباند گیاهی
تیم تحقیقاتی یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از ترکیبات آنتی‌باکتریال گیاهی موفق به تولید باند، گاز استریل و پدهای آنتی‌باکتریال شدند که می‌تواند ریسک تب و عفونت پس از عمل و پانسمان را به حداقل برساند.

به گزارش​​​​ ایسنا، بر اساس مستندات علمی درتولید گاز جراحی، برخی از ناخالصی‌های غیر میکروبی موجود در این گازها، حتی پس از استریل هم از بین نرفته و اثرات منفی قابل توجهی بر بیمار برجای می‌گذارند. بی توجهی به بار آلودگی میکروبی گازهای جراحی نیز می‌تواند خطرات زیادی برای بیمار به‌دنبال داشته باشد.

 

برای حل این مشکل یکی از شرکت‌های فناور اقدام به تولید و عرضه گاز وازلینه آنتی‌باکتریال، پنبه هیدروفیل آنتی‌باکتریال، پد آنتی‌باکتریال، گاز جراحی آنتی‌باکتریال، گاز استریل آنتی‌باکتریال و رول پنبه دندانپزشکی آنتی‌باکتریال کرده است که به گفته مسئولان این شرکت نه‌تنها هیچ‌گونه اثر سویی (تب پس از عمل و یا عفونت) را برای بیمار ندارند و دوره درمان را افزایش نمی‌دهند، بلکه روند بهبود درمان زخم را نیز تسریع می‌کنند.

 

این تیم تحقیقاتی توانسته است با استفاده از ترکیبات مؤثره گیاه آویشن شیرازی با نام علمی Zataria multiflora که یکی از مهمترین گیاهان خانواده نعنائیان به شمار می‌رود، محصولی با بار آلودگی حدود صفر CFU قبل از استریل و بعد از مصرف را تولید کنند که قابل ارائه به تمام مراکز درمانی است.

 

بر اساس اعلام ستاد نانو، این شرکت همچنین موفق شده است محصول گاز جراحی را با استفاده از فناوری نانو با خاصیت آنتی‌باکتریالی قابل توجه تولید کند تا علاوه بر کارایی مؤثر در جذب ترشحات و خون به‌عنوان جاذب و مانع فیزیکی در مقابل آلودگی‌ها و میکروارکانیسم‌ها (پانسمان) شستشوی سطحی محل زخم به کار رفته، دوره درمان را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش داده و ریسک تب و عفونت پس از عمل و پانسمان، ناشی از آلودگی اولیه گاز استریل شده را به صفر برساند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی