اخبار پزشکی


سرماخوردگی،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

اینروزها کوچکترین علامت سرماخوردگی کودکان را جدی بگیرید

فوق تخصص عفونی کودکان گفت: در شرایط فعلی، حتی کوچکترین علائم و سرماخوردگی را نیز باید جدی گرفت. به گزارش ایسنا به نقل از…

آغاز نوبت سوم واکسیناسیون افراد ۴۰ سال به بالا | تکذیب شایعه انتقال سویه اومیکرون به ایران! ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آغاز نوبت سوم واکسیناسیون افراد ۴۰ سال به بالا از امروز دوشنبه ۱۵ آذر ماه خبر داد.

 به گزارش ایرنا از وبدا، محمد مهدی گویا گفت: نوبت سوم واکسیناسیون کووید ۱۹ برای گروه سنی ۴۰ سال به بالا در کشور از امروز ۱۵ آذر ماه آغاز شد.

 

وی افزود: واکسیناسیون نوبت سوم را در ابتدای امر برای کادرهای بهداشتی و درمانی کشور و افرادی که در معرض ابتلای شدید این بیماری بودند و گروه سنی ۶۰ سال به بالا از ۱۴ مهرماه شروع کرده بودیم.

 

گویا تصریح کرد: اکنون در مرحله دوم برای افراد ۴۰ سال به بالا واکسیناسیون را در نظر گرفته ایم. این افراد می توانند در سراسر کشور به مراکز جامع سلامت و پایگاه های واکسیناسیون مراجعه کرده و نوبت سوم واکسن خود را دریافت کنند.

 

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: همکاران ما در مراکز واکسیناسیون برای آگاهی بخشی درباره هر اطلاعاتی که شما نیاز داشته باشید آماده هستند. امیدوارم هر چه سریع تر از این فرصت استفاده کرده و نوبت سوم واکسن خود را دریافت کنید.

 

بر اساس اعلام وزارت بهداشت،  تا کنون ۵۸ میلیون و ۹۴ هزار و ۱۶۹ نفر دُز اول، ۴۸ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۷۹۱ نفر دُز دوم و یک میلیون و ۲۸۷ هزار و ۸۱۱ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۷ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۷۷۱ دُز رسیده است.

 

 در شبانه روز گذشته ۳۸۸ هزار و ۶۱۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

 

اکنون دو شهر کشور در وضعیت قرمز، ۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۵۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۸۴ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

 

شایعه انتقال سویه اومیکرون به کشور از طریق بندر امام خمینی تکذیب شد

 دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ورود سویه جدید اومیکرون به کشور از طریق بندرامام خمینی (ره) را تکذیب کرد.

 

به گزارش ایرنا در پی انتشار شایعاتی در شبکه های اجتماعی مبنی بر ورود گونه جهش یافته اومیکرون به کشور از طریق بندرگاه امام خمینی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون هیچ مسافری از کشورهای پرخطر آفریقایی از طریق این بندرگاه وارد کشور نشده است.

 

دکتر عرفان مردانی افزود: مطابق دستورالعمل تشدید مراقبت های مرزی، شیوه نامه های سخت گیرانه ای برای جلوگیری از ورود اتباع و مسافران کشورهای پرخطر از نظر شیوع ویروس جهش یافته جدید، در حال اجرا است.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: از روز یکم تا ۱۵ آذرماه ۱۴۰۰ تعداد ۳۷ کشتی و شناور در بندرامام خمینی مورد ارزیابی و مراقبت بهداشتی قرار گرفتند که هیچکدام از این کشتی ها و شناورها از مبدا کشورهای آفریقایی وارد ایران نشده اند.

 

وی افزود: از تعداد ۷۷۲ سرنشین و خدمه این کشتی ها و شناورها نیز تست پی سی آر گرفته شد که کلیه نتایج منفی گزارش شده و هیچ مورد ابتلا به کرونایی وجود نداشته است.

 

سویه جدید کرونا به نام اومیکرون یکی از بدترین گونه‌های این بیماری با ۳۲ جهش در پروتئین اسپایک به شمار می‌رود. از آن جایی که هنوز ابهامات زیادی در خصوص اومیکرون وجود دارد همچنان تنها و مطمئن‌ترین راه برای مبارزه با تمام سویه‌های کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

 

اکنون تمام شهرستان های خوزستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

 

تاکنون بیش از پنج میلیون و ۳۳۵ هزار دُز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------