انواع تزریق بوتاکس پیشانی: فواید، عوارض و هزینهانواع تزریق بوتاکس پیشانی,آشنایی با انواع تزریق بوتاکس پیشانی,فواید انواع تزریق بوتاکس پیشانی

فواید و عوارض تزریق بوتاکس

 

زنان و مردان بعد از سن 20 سالگی، بیشتر در ناحیه پیشانی و اطراف چشم دچار چین و چروک‌ می‌شوند، این امر به دلیل وجود عضله فرونتالیس و تاثیر پیری و افزایش سن بر این نواحی است. عوامل دیگری مانند انتخاب سبک زندگی و انقباضات مکرر عضلانی صورت مانند بالا بردن ابروها، استرس بیش از حد به دلیل فریاد زدن و جمع کردن چشم‌ها در برابر نور خورشید، نیز ممکن است عامل ایجاد خطوط تدریجی در نواحی پیشانی و اطراف چشم باشند.

 

در این مقاله از تزریق بوتاکس به پیشانی به عنوان روشی عالی برای از کار انداختن اعصاب و کاهش خطوط چین و چروک پیشانی و اطراف چشم اشاره شده است. برای از بین بردن چین و چروک و خطوط اخم اطراف پیشانی، بوتاکس می‌تواند به طور موقت اعصاب متصل به عضلات پیشانی را از کار بی‌اندازد.

 

انواع مختلف تزریق بوتاکس پیشانی

عوارض انواع تزریق بوتاکس پیشانی,فواید و عوارض انواع تزریق بوتاکس پیشانی,انواع بوتاکس پیشانی

انواع تزریق بوتاکس پیشانی

 

سم بوتولینوم A که بیشتر اوقات با نام تجاری بوتاکس شناخته می‌شود، یک سم عصبی (نوروتوکسین) است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید گردیده است. بوتاکس در ایران موجود نیست، اما مارک‌ها و انواع دیگری از بوتاکس وجود دارد که می توان از آنها برای رفع چین و چروک پیشانی استفاده کرد.

 

بوتاکس دیسپورت

تزریق بوتولونیوم توکسین دیسپورت نیز برای درمان خطوط و چین و چروک روشی شناخته شده است. بوتاکس دیسپورت نیز از سم بوتولینوم نوع A ساخته شده است، اما میزان واحدهای مورد نیاز و سرعت نشان دادن نتایج هر کدام می‌تواند متفاوت باشد. به طور متوسط، دو هفته پس از تزریق بوتاکس نتایج کامل قابل مشاهده هستند، در حالی که نتایج حاصل از تزریق بوتاکس  دیسپورت سریعتر حاصل می‌شوند.

 

یکی از بزرگترین تفاوت‌های دیسپورت و بوتاکس تعداد واحدهای مورد نیاز است. دیسپورت رقیق‌تر از بوتاکس است، به این معنی که شما به واحدهای دیسپورت بیشتری نیاز خواهید داشت. به علاوه، دیسپورت به دلیل رقیق شدن، هنگام تزریق واکنش متفاوتی دارد. بیشتر پخش می‌شود، که هنگام درمان نواحی بزرگتر مانند پیشانی یک مزیت محسوب می‌شود.

 

با این حال، برای درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم، ممکن است از بوتاکس مسپورت استفاده شود. به بیان ساده، بوتاکس دیسپورت گزینه‌ی بهتری برای درمان نواحی بزرگتر است در حالی که سایر انواع بوتاکس ممکن است برای نواحی کوچک مناسب‌تر باشند.

 

بوتاکس مسپورت

تزریق بوتولینیوم توکسین مسپورت بسیار شبیه به تزریق بوتاکس دیسپورت است. بوتاکس مسپورت ساخت ایران است و مانند دو بوتاکس دیگر از سم بوتولینوم نوع A ساخته شده است. دوز مورد نیاز مسپورت 500 است و یکی از مقرون به صرفه‌ترین محصولات در ایران است.

 

بوتاکس مسپورت هم در نواحی بزرگ درمانی (پیشانی) و هم در نواحی کوچک درمانی (دور چشم) به خوبی عمل می‌کند، زیرا دوز مصرفی بوتاکس مسپورت یک یا دو ماه بیشتر از بوتاکس دیسپورت و بوتاکس دوام دارد. کیفیت بوتاکس مسپورت با دیسپورت برابر است و یکی از بهترین محصولات بوتاکس موجود است.

 

بوتاکس نورونوکس

بوتاکس نورونوکس یکی از برندهای جدید بوتاکس در بازار است، اما شباهت زیادی به بوتاکس مسپورت و دیسپورت دارد. بوتاکس نورونوکس نیز مانند دو مورد قبلی، از سم بوتولینوم نوع A ساخته شده است، اما این نوع بوتاکس به طور خاص برای درمان خطوط اخم بین ابروها ساخته شده است. با این حال، نورونوکس در بیشتر موارد مانند بوتاکس عمل می‌کند. بوتاکس نورونوکس محصولی کره‌ای و سومین محصول پرطرفدار بوتاکس در ایران است.

 

مزایای تزریق بوتاکس

فواید و عوارض انواع بوتاکس پیشانی,بوتاکس دیسپورت,بوتاکس مسپورت

انواع تزریق بوتاکس پیشانی

 

تزریق بوتاکس در پیشانی و دور چشم فواید بسیاری دارد که یکی از بزرگترین آنها کاهش چین و چروک پیشانی و جوان‌تر نشان دادن چهره است. بوتاکس اغلب به عنوان یک راه سریع و موثر برای دستیابی به چهره‌ای جوان در نظر گرفته می‌شود. بوتاکس همچنین می‌تواند انقباض چشم را کاهش دهد. انقباض چشم می تواند آزاردهنده و گاهی دردناک باشد، این انقباضات می‌تواند بینایی بیمار را نیز مختل کند.

 

نتایج چقدر دوام دارند؟

پس از تزریق، متوجه خواهید شد که عضلات شما به آرامی در عرض یک تا دو روز بعد بی‌حرکت می‌شوند و نتایج کامل پس از یک هفته ظاهر می‌شود. اثرات بوتاکس معمولاً سه تا چهار ماه باقی می‌ماند و به تدریج از بین می‌رود. هنوز هیچ روش اثبات شده‌ای وجود ندارد که بتواند اثرات بوتاکس را افزایش دهد، اما می‌توانید برای دوام بیشتر نتایج، برخی اقدامات از جمله مراقبت از خود، استفاده از ضد آفتاب، استفاده از آنتی اکسیدان‌ها و حفظ سلامت کلی، را انجام دهید.

 

متأسفانه، اگر از فلج شدن موقتی عضلات خود در نتیجه انجام بوتاکس راضی نیستید، کاری برای از بین رفتن سریعتر نتایج آن نمی‌توان انجام داد.

 

عوارض بوتاکس پیشانی

بوتاکس برای خطوط پیشانی و خطوط گلابلار بسیار ایمن و بی‌خطر است و عوارض جانبی کمی دارد. با این حال، درمان باید فقط توسط یک متخصص باتجربه انجام شود زیرا این یک تزریق پزشکی است و نیاز به احتیاط دارد. تزریق دوز زیاد نیز باعث ایجاد مشکلاتی از جمله بی‌تحرکی عضلات صورت می‌شود و ظاهر زیبایی به وجود نمی‌آورد. عوارض جانبی احتمالی ممکن است شامل خشکی پوست، نامتقارنی و کجی ابروها، سردرد و افتادگی پلک باشد.

 

هزینه بوتاکس پیشانی چقدر است؟

قبل از گرفتن وقت بوتاکس، به خاطر داشته باشید که عوامل دیگری وجود دارند که می‌توانند بر میزان هزینه تزریق بوتاکس تأثیر بگذارند. برخی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه بوتاکس عبارتند از:

 

– محلی که در آن تزریق بوتاکس شما انجام می‌شود (اگر در منطقه گران‌تری زندگی می‌کنید، احتمالاً هزینه بیشتری نسبت به فردی که در منطقه کم هزینه زندگی می‌کند، پرداخت خواهید کرد).

– شدت چین و چروک و خطوط ظریفی که می‌خواهید درمان کنید.

– اهداف مورد نظر شما (به عنوان مثال، درمان‌های 'بیبی بوتاکس' ارزان تر از درمان‌های بوتاکس سنتی هستند).

 

بهترین راه برای فهمیدن هزینه تزریق بوتاکس چیست؟ پرسیدن!

مشاوره بوتاکس فرصتی عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه بوتاکس است.بیشتر بخوانید تا سالم بمانید

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------