آخرین اخبار سیاسی


وزیر اطلاعات،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

وزیر اطلاعات: پیرو توافق انجام شده، گروه‌های ضدانقلاب باید خلع سلاح و از کردستان عراق خارج شوند

وزیر اطلاعات با هشدار به عناصر ضدانقلاب در خصوص هرگونه اقدام برای ایجاد اخلال در امنیت کشور گفت: پاسخ ایران به عناصر ضدانقلاب کوبنده…

نماینده مجلس: باید قرارداد ایران و چین در کمیسیون های امنیت ملی و اقتصادی بررسی شودرحیمی جهان آبادی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
رحیمی جهان آبادی با بیان اینکه نباید مجلس کمیسیون ویژه جدیدی برای نظارت بر این قرارداد تشکیل دهد گفت که کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بررسی همین موضوعات است.

به گزارش ایسنا، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید قرارداد ایران و چین، دقیق و خط به خط در دو کمیسیون امنیت ملی و اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد و گزارش دقیق آن را به صحن و مردم داده شود تا پاسخ قانع کننده برای مردم داشته باشیم.

 

جلیل رحیمی جهان آبادی در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور مهاجری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه برای بررسی قرارداد ایران و چین گفت: دو دسته با قرارداد همکاری ایران و چین مخالفند. گروه اول دلسوزند، از جزییات قرارداد اطلاع ندارند و تجربه تلخی از قراردادها با قدرتهای خارجی دارند که باید حساب این دلسوزان را از معاندان جدا کنیم.

 

وی افزود: گروه دوم معاندان و منافقین و مخالفان نظامند که غربی ها آنها را مدیریت می کنند تا نگذارند همکاری ما با چین رخ دهد و فشار تحریم ها شکسته شود .

 

رحیمی جهان آبادی با بیان اینکه نباید مجلس کمیسیون ویژه جدیدی برای نظارت بر این قرارداد تشکیل دهد گفت که کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بررسی همین موضوعات است. تشکیل کمیسیون ویژه برای هر موضوعی باعث وهن کمیسیون های تخصصی می شود.

 

وی تاکید کرد که باید قرارداد ایران و چین، دقیق و خط به خط در دو کمیسیون تخصصی امنیت ملی و اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد و گزارش دقیق آن به صحن و مردم داده شود تا پاسخ قانع کننده برای مردم داشته باشیم. یک کار حاکمیتی را به کار جناحی و دولتی تبدیل نکنیم .

 

به گفته رحیمی طبق قانون اساسی، باید قرارداد و معاهده در مجلس بررسی شود. هیچ سند امضا شده بدون بررسی مجلس اعتباری ندارد. نباید اجازه دهیم که به جامعه نگرانی القا کنند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی