آخرین اخبار سیاسی

مبارزه با بی حجابی در ایران،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

واکنش دو حقوقدان به دستور رئیسی برای اجرای کامل مصوبه عفاف و حجاب/ بدحجابی مگر جرم است؟ طبق کدام قانون؟

یک حقوقدان در واکنش به دستور رئیس جمهور مبنی بر اجرای کامل مصوبه عفاف و حجاب سال ۸۴، اظهار می‌کند که شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 820…

هاشمی‌طبا: حذف ارزترجیحی مردم را یاد گرانی بنزین انداخته استمصطفی هاشمی‌طبا،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
سید مصطفی هاشمی‌طبا گفت: دولت می‌گوید راه دیگری جز حذف ارز ترجیحی وجود نداشت شاید هم درست بگوید اما حتما می‌شد با مردم سخن گفت.

نامه نیوز نوشت: وضعیت این روزهای اقتصاد ایران مبهم است. مردم نگران‌اند و مشخص نیست که آیا در روزهای آینده شاهد ثبات در بازار و البته قیمت‌ها خواهیم بود یا نه؟

 

سیدمصطفی هاشمی‌طبا، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع گفت: «من امیدوارم که مردم آرامش خود را حفظ کنند زیرا ناآرامی‌ها بیش از همه به خودشان صدمه می‌زند. به هر حال تصمیمی که اکنون درباره حذف ارز ترجیحی گرفته شد، همه را به یاد گران‌کردن بنزین انداخت. بهتر بود به جای تصمیم ناگهانی با مردم صحبت و استدلال‌ها مطرح می‌شد تا مردم قانع شوند».

 

او ادامه داد: «مردم اکنون نگران آن هستند که گرانی‌ها فقط محدود به چهارقلم کالاهای مورد بحث نباشد و دایره‌اش وسیع‌تر از این حرف‌ها شود. حالا دولت می‌گوید راه دیگری جز حذف ارز ترجیحی وجود نداشت شاید هم درست بگوید اما حتما می‌شد با مردم سخن گفت. به هر حال امیدوارم این گردنه سخت هم به سلامت بگذرد و شرایط عادی شود».

 

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «دولت یارانه‌های ۳۰۰ و ۴۰۰هزارتومانی به مردم می‌دهد اما به نظرم دادن یارانه نقدی راحت‌ترین کار است. این روش درست نیست که اجناس گران شود و بگوییم یارانه‌اش را به صورت نقدی به مردم می‌دهیم. ما باید وقتی تحریم می‌شدیم، ابزار دوران تحریم را فراهم می‌کردیم. باید می‌دانستیم که مشکلات زیادی به وجود می‌آید و لازم بود که بیش از شرایط کنونی آماده مقابله با پیامدهای تحریم می‌شدیم که نشدیم».

 

هاشمی‌طبا در پایان گفت: «از این سو هم بهتر است مردم قدری تحمل خود را بالا ببرند و امیدوار باشند که شرایط سخت کنونی می‌گذرد».

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------