آخرین اخبار سیاسی

آزادارمکی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

آزادارمکی : اعتراضات ضد اسرائیلی دانشجویان آمریکایی به معنای همراهی آنان با دولت ایران نیست

آزادارمکی جامعه‌شناس در تحلیل خود از واکنش مقامات ایرانی به اعتراضات ضد اسرائیلی دانشجویان آمریکا و اعرام بورسیه دانشجویان اخراج شده، به…

لزوم شفاف‌سازی وضعیت تحریریه «فردای اقتصاد»روزنامه فردای اقتصاد،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

روزنامه شرق نوشت: خبرهای مرتبط با حضور نیروهای انتظامی یا امنیتی در رسانه «فردای اقتصاد» و همچنین بازداشت مهدی افشارنیک، روزنامه‌نگار، نیمه‌شب دوشنبه منتشر شد و کانال انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در این باره نوشت: «دوشنبه‌شب ۱۶ بهمن‌ماه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران از طریق یکی از همکاران باخبر شد که مأموران یکی از نهادهای انتظامی یا امنیتی با حضور در ساختمان محل استقرار تحریریه «فردای اقتصاد»، با جمع‌آوری گوشی‌های تلفن همراه اعضای تحریریه از ورود و خروج آنها جلوگیری کرده‌اند. با طولانی‌شدن زمان حضور مأموران در دفتر فردای اقتصاد و بی‌اطلاعی اعضای خانواده خبرنگاران از وضعیت آنها یکی از اعضای هیئت‌مدیره بامداد سه‌شنبه در مقابل ساختمان فردای اقتصاد حاضر شد و گزارش داد که شماری از همکاران این رسانه به مرور از ساختمان بیرون آمده‌اند».

 

همچنین در بخش دیگر گزارش انجمن صنفی آمده است: «دلیل این اقدام ضابط قضائی بر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران پوشیده است و پرس‌و‌جو برای کسب اطلاع از دلیل این اقدام هم نتیجه‌ای نداشته است. از مقام صادر‌کننده حکم ورود و ضابط قضائی انتظار می‌رود برای رفع ابهامات فراوان و نگرانی خانواده و همکاران صنف در زودترین زمان ممکن درباره این اقدام و دلایل آن به صورت شفاف توضیح دهد».

 

خبرنگارانی که توانستند از ساختمان خارج بشوند مجبور شده‌اند موبایل و وسایل الکترونیک خود را تحویل دهند. در این باره خبرگزاری میزان نوشت: «بازداشت یک خبرنگار سابق و بازرسی از دفتر یک سایت خبری با دلایل کاملا مغایر با فعالیت خبرنگاری و رسانه‌ای صورت گرفته است. در پرونده مفتوح قضائی تشکیل‌شده با این موضوع، هیچ اتهام رسانه‌ای و خبری نیز وجود ندارد و اتهامات در حوزه دیگری در حال بررسی است».

 

در حال حاضر شماری دیگر از خبرنگاران این رسانه هنوز مجوز خروج از ساختمان محل کار خود را ندارند. علاوه بر این، «علی میرزاخانی»، سردبیر فردای اقتصاد و بهزاد بهمن‌نژاد، قائم‌مقام سردبیر، همچنان اجازه خروج از ساختمان محل کار خود را ندارند. فعالیت رسانه فردای اقتصاد فعلا تعطیل شده است.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------