آخرین اخبار سیاسی

آذری جهرمی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

طعنه سنگین آذری جهرمی به پیرمردهای پرحاشیه سیاست: به دنبال سهم گرفتن هستند

آذری جهرمی در یادداشتی با کنایه به سهم خواهی از دولت چهاردهم نوشت: میانه نبرد پیرمردهای پرحاشیه سیاست برای اخذ سهم از دولت، امیدوارم توجه…

روحانی: واکسن داخلی خرداد ۱۴۰۰ مجوز گرفت، اما واکسن خارجی را ۱۳۹۹ وارد کردیمحسن روحانی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

انتخاب | حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در دیدار جمعی از وزیران و معاونان رئیس‌جمهور در دولت‌های یازدهم و دوازدهم گفت ادعای واردات واکسن کرونا پس از تولید و تزریق واکسن داخلی دروغ است. او همچنین خواستار مؤاخذه کسانی شد که به دروغ گفتند ۵۰ میلیون دوز واکسن داخلی تولید می‌شود و نباید واکسن خارجی خرید.

 

روحانی در این باره گفت:

* به دروغ می‌گویند در داخل واکسن تولید و تزریق کردیم بعد به ما واکسن دادند. واکسن داخلی اواخر خرداد ۱۴۰۰ مجوز تزریق گرفت. ما واکسن خارجی را در بهمن ۱۳۹۹ وارد و به کادر پزشکی تزریق کردیم.

 

* عده‌ای می‌گفتند اصلاً واکسن نخرید، ما خودمان واکسن درست می‌کنیم و مرداد یا شهریور به شما ۵۰ میلیون دوز واکسن می‌دهیم. مصاحبه کردند و روبه‌روی دوربین دروغ گفتند. ما که گول این حرف‌ها را نخوردیم.

 

* قبل از دی‌ماه ۱۳۹۹ مذاکره کردیم، با اسپوتنیک قرارداد ۶۰ میلیون دوز واکسن بستیم. بیشتر از این تعداد با چین برای سینوفارم مذاکره کردیم و قرارداد بستیم. ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن از کواکس خریداری کردیم.

 

* هر موج کرونا همه ما را تحت فشار می‌گذاشت و آرام می‌شد تا موج بعدی که معمولاً بعد از ۶۰ روز شروع می‌شد. اواخر تیر و مرداد موج پنجم شروع شد که نه فقط در ایران که در تمام دنیا گرفتار شدند و حتی چین نتوانست واکسن‌هایی که تعهد کرده بود را به ما بدهد.

 

* ما بیش از ۱۰۰ میلیون دوز واکسن خریداری کردیم. گفتیم آن ۵۰ میلیون داخلی هم اگر تولید کردند می‌خریم.

 

* عده‌ای باید مؤاخذه شوند، روبه‌روی ملت جواب دهند که چرا دروغ گفتند و به ما توصیه کردند و اعلامیه دادند واکسن از خارج نخریم، ما که گوش نکردیم، به آنچه وظیفه ما بوده عمل کردیم و واکسن وارد کردیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------