آخرین اخبار سیاسی


امام جمعه اهواز،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

تهدید امام جمعه اهواز: مسئولی که در خانه ۱۰هزار متری نشسته‌ای، تخلیه کن تا ورود نکردم

امام جمعه اهواز با انتقاد از مدیرانی که سوار بر ماشین‌های کذایی می‌شوند و در کاخ‌های آنچنانی زندگی می‌کنند، گفت: در همین اهواز مسؤولی می…

نامه اعتراضی نماینده زرتشتیان به سردار نقدیاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
اسفندیار اختیاری در پاسخ به سخنان اخیر سردار نقدی که هخامنشیان را سلسله‌ای پلید نامید، تاکید کرد که نقوش تخت جمشید همه نشانه پاکی و بزرگی است.

به گزارش اعتمادآنلاین، نماینده ایرانیان زرتشتی در نامه‌ای سرگشاده در برابر سخنان سردار محمدرضا نقدی واکنش نشان داد و بیان کرد، پیشینه تاریخی این کشور بیش از ۸۰۰۰ سال است که متاسفانه مورد تاخت و تاز کشور‌های مختلف قرار گرفته است، ولی این، دلیلی بر نادیده انگاری زحمات بزرگان این کشور نمی‌شود.

 

اسفندیار اختیاری در پاسخ به این سردار سپاه تاکید می‌کند: ایرانیان، بر اساس آموزه‌های الهی هزاران ساله خود و فرهنگ برآمده از آن، ارزش‌های اخلاقی و انسانی را همواره سرلوحه کاری خود قرار داده و آن را به جهانیان نیز عرضه کرده‌اند که این یک افتخار غیر قابل انکار ایرانیان است.

 

متن کامل این نامه را می‌توانید در اینجا بخوانید:

 

به نام دانای بزرگ هستی بخش

 

جناب آقای سردار محمد رضا نقدی

 

معاون محترم هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

 

با درود فراوان

 

احتراما، بدینوسیله ضمن ابراز تعجب از سخنان اخیر جنابعالی در یادواره ۴۵۰ شهید شهرستان خدابنده و بیانات مغایر بدیهیات تاریخی که سبب گلایه ایرانیان شده است، مطالبی جهت یادآوری تقدیم می‌نمایم، با این توضیح که مرتبه شهدای بزرگ ایران زمین، با جایگاه هیچ شخصیت حقیقی و حقوقی قابل مقایسه نیست و افتخار و فخر این کشور، همین انسان‌های آزاد منشی هستند که از جان گذشتند تا ضمن حفظ تمامیت ارضی این کشور پرافتخار، برای همگان، آرامش و آسایش به ارمغان آوردند.

 

در تاریخ هر کشور، فراز‌ها و فرود‌هایی وجود دارد که خوشبختانه در ایران بزرگ و اهورایی، سهم افتخارات بخصوص در تمدن سازی، بسیار بیش از دیگر سهم‌های آن بوده است. همچنین ایرانیان، بر اساس آموزه‌های الهی هزاران ساله خود و فرهنگ برآمده از آن، ارزش‌های اخلاقی و انسانی را همواره سرلوحه کاری خود قرار داده و آن را به جهانیان نیز عرضه کرده اند که این یک افتخار غیر قابل انکار ایرانیان است.

 

همانگونه که جنابعالی در سخنان خود بیان داشته اید، پیشینه تاریخی این کشور بیش از ۸۰۰۰ سال است که متاسفانه مورد تاخت و تاز کشور‌های مختلف قرار گرفته است، ولی این، دلیلی بر نادیده انگاری زحمات بزرگان این کشور نمی‌شود. در این راستا توجه شما را به صحبت‌های دکتر علی اکبر ولایتی، مشاور محترم امور بین‌الملل رهبر جمهوری اسلامی ایران، عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با تجلیل از خدمات انجام گرفته هخامنشیان و بخصوص کورش کبیر و خشایار شاه جلب می‌کنم که در برنامه دو قدم مانده به صبح بیان داشته اند و در تایید یافته‌های دیگر تاریخ نویسان بزرگ بوده است. همچنین با دلایل کافی می‌توان تاکید کرد: “آنچه در نقوش برجسته تخت جمشید دیده می‌شود، همه نشانه پاکی و بزرگی است”. البته در این رابطه مطالب زیادی است که به این کوتاه بسنده می‌کنم و بی شک نیازی به یادآوری دوباره تاریخ نیست که پس از فروپاشی سلسله ساسانیان، کدام حکومت بر ایرانیان فرمانروایی می‌کرده است که قطعا مغولان نبوده اند!

 

اینجانب تاکید می‌کنم که اینگونه اظهار نظر‌ها که بدیهیات تاریخ ایران پرافتخار را به زیر سئوال می‌برد به هیچ عنوان به صلاح نمی‌باشد و مخالف همبستگی و هویت ملی است.

 

با سپاس

 

دکتر اسفندیار اختیاری

نماینده ایرانیان زرتشتی

 

گفتنی است سردار محمدرضا نقدی روز چهارشنبه ۱۴ مهر ماه در برنامه یادواره ۴۵۰ شهید شهرستان خدابنده گفت: سلسله پلید هخامنشی که بزرگترین کشتار‌ها و خیانت‌ها را در کشور کرد بعد از افول قدرت کشور را دو دستی تقدیم یونان کرد. از سوی دیگر ساسانیان هم بعد از افول قدرت، کشور را به مغول‌ها تقدیم کردند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------