آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , بیت‌کوین

فرهنگی: موضوع بیت‌کوین جدی گرفته شود

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی فاصله بین پایین‌ترین و بالاترین طبقات را آزاردهنده و خلاف عدالت دانست. به گزارش ایسنا، محمد حسین…


عضو کمیسیون بهداشت مجلس هشدار داد/ خطر کرونا کم نشده؛ کشور نباید به شرایط عادی بازگردد اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,مجلس شورای اسلامی
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بازگشت کشور به شرایط عادی و افزایش ترددها به خصوص در شهرهای بزرگ را غلط دانست و گفت: باید شرایطی فراهم شود که مردم تنها برای کارهای ضروری از خانه خارج شوند نه این که شرایط به حالت عادی برگشته و شاهد آغاز به کار کسب و کارها باشیم. 

 بهروز بنیادی در همین رابطه اظهار کرد: کمیسیون بهداشت و بسیاری از نخبگان و مجامع علمی مخالف این هستند که با این سرعت شرایط عادی به کشور برگشته و شاهد بازگشت به کار مردم باشیم.

 

وی یادآور شد: حتی اگر از لحاظ زمانی وضعیت کشور را با سایر کشورهای درگیر کرونا مقایسه کنیم کشورهایی همچون چین حداقل دو و نیم ماه قرنطینه داشتند و بعد از این مدت شرایط به حالت عادی برگشت. کما این که الان تجربه نشان داده تست‌های غربالگری کار بسیار مهم و راهکاری برای شناسایی زودتر مبتلایان است.

 

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توضیح داد: بهترین راه پیشگیری از اوج مجدد بیماری کرونا، ادامه قرنطینه و در خانه ماندن است البته که مردم هم باید نکات مراقبتی و بهداشتی لازم را رعایت کنند نه این که احساس کنند خطر کم شده و پیشگیری‌های لازم را انجام ندهند چون در این صورت به فاصله دو هفته شاهد عوارض آن خواهیم بود که امیدواریم پشیمانی به بار نیاورد.

 

بنیادی در جمع بندی اظهار کرد: در شرایط فعلی بازگشت کشور به شرایط عادی قبل از کرونا درست نیست این که بگویم مردم به خیابان‌ها آمده و کسب و کار را شروع کنند و در عین حال فاصله گذاری را رعایت نمایند امکان پذیر نیست. اگر هم بنا بر این کار باشد باید ضمن دادن آموزش‌های لازم وسایل بهداشتی همچون مواد ضد عفونی کننده و ماسک در اختیار مردم قرار گیرد تا در صورت خروج در مواقع اضطراری از آن استفاده کنند. باید دعا کنیم دو هفته آینده شاهد افزایش بیماری و بستری مردم نباشیم.

 

 

ایسنا

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------