10 کتاب جذاب برای هدیه دادن به آقایانخریدن کتاب برای خودمان معمولا کار سختی نیست، اما وقتی بخواهیم آن را به‌عنوان هدیه برای شخص دیگری تهیه کنیم، باید دقت‌نظر بیشتری به خرج دهیم تا با در نظر گرفتن ذائقه فرد، کتابی انتخاب کنیم که او از خواندنش لذت ببرد. در این مقاله به معرفی 10 کتاب‌ جذاب برای هدیه دادن به آقایان پرداخته‌ایم. شما می‌توانید با خرید آنلاین کتاب‌ های زیر و هدیه دادن آنها به عزیزانتان تجربه خوبی از کتاب‌خواندن را برای آن‌ها به ارمغان بیاورید.

 

کتاب «خاطرات پسربچه شصت‌ساله»

کتاب «خاطرات پسربچه شصت‌ساله» مجموعه داستان‌های کوتاهی از حمید جبلی -چهره شناخته شده سینما و تلویزیون- است که به تازگی خاطرات دوران کودکی خود را به نگارش درآورده است.

 

راوی این خاطرات یک کودک است که توانسته علاوه‌بر ایجاد نوستالژی، تصویر درستی از مشکلات و دغدغه‌های یک پسر بچه ارائه ‌دهد. همین موضوع سبب می‌شود تا بدبختی‌های او برای بزرگسالان امروز، مفرح و خنده‌دار به نظر آید و یک کتاب با درون‌مایۀ طنز را پیش رو داشته باشیم.

 

کتاب «دعواهای زن و شوهری»

به طور میانگین در زندگی هر زوج سالیانه بین ۳۰ تا ۵۰ دعوای جدی پیش می‌آید که از هنجارها و حدود ادب بسیار فاصله می‌گیرد. کتاب «دعواهای زن و شوهری» توسط موسسه مدرسه زندگی و به کوشش آلن دوباتن در این زمینه منتشر شده است. این کتاب جهت کسب هنر تبدیل مشاجرات مسموم به گفت‌وگوهای صلح‌آمیز و دلسوزانه نوشته شده است و به ما می‌آموزد خوب دعوا کنیم، نه اینکه اصلا دعوا نکنیم. هرچند کتاب «دعواهای زن و شوهری» مشاجره‌ی میان همسران را واکاوی می‌کند، اما در روابط دوستانه هم برخی از این دعواها رخ می‌دهند. این کتاب برای هرکس که می‌خواهد خوب دعوا کند مفید است.

 

کتاب «راهبی که فراری‌اش را فروخت»

خرید کتاب انگیزشی و خودیاریِ «راهبی که فراری‌اش را فروخت» را برای هدیه به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که دچار روزمرگی شده‌اند. این اثر به نویسندگی رابین شارما، پس از انتشار به‌سرعت طرفداران بسیاری پیدا کرد؛ به‌طوری که تا سال 2013 سه‌میلیون نسخه از آن به فروش رفت و تاکنون به 24 زبان دنیا منتشر شده است.

 

کتاب «راهبی که فراری‌اش را فروخت» در غالب رمان و شامل تکنیک‌هایی برای تمرین خواننده‌ است. داستان کتاب دربارۀ وکیلی معروف و برجسته به نام «جولیان منتل» است که فارغ‌التحصیل رشتۀ حقوق از دانشگاه هاروارد بوده و به‌عنوان یکی از بهترین وکلای ایالات متحده شناخته می‌شد. جولیان که توانسته بود با پشتکارش به همه‌چیز برسد، متوجه می‌شود هدف زندگی‌اش را گم کرده است. رها کردن شغل، خانه و همچنین فراری قرمزش سرآغاز سفر معنوی او می‌شود و داستان کتاب را تشکیل می‌دهد.

 

کتاب جذاب برای هدیه دادن به آقایان, کتاب های جذاب برای هدیه دادن به آقایان, کتاب خاطرات پسربچه شصت‌ساله

کتاب راهبی که فراری اش را فروخت

 

کتاب «پادشکننده»

نسیم طالب در کتاب «پادشکننده» به تحلیل پدیده‌ها با عینک پادشکنندگی پرداخته است. به‌زعم طالب، شکننده هر آن چیزی است که طی رویدادهای تصادفی آسیب می‌پذیرد یا متضرر می‌شود، که اگر همین پدیده طی فرآیندهای مختلف و با به کار بردن دستورالعمل‌هایی بتواند مقاومت لازم را به‌دست آورده و بیشتر از ضرر، منفعت حاصل کند، ماهیت آن به پادشکننده تغییر خواهد کرد.

 

در کتاب «پادشکننده» همراه با مثال‌های فراوان و تحلیل‌های گوناگون از محیط کسب‌و‌کار و اقتصاد گرفته تا موضوعات پزشکی و حتی قانون تنازع بقا، روش‌هایی پیشنهاد شده تا بتوانیم شکنندگی را به حداقل برسانیم و به پادشکنندگی نزدیک‌تر شویم.

 

کتاب «زندگی پیش رو»

رومن گاری نویسندۀ فرانسوی، کار جالبی انجام داد که استعداد و چیره‌دستی او در نویسندگی را به همه اثبات کرد. پس از انتشار رمان «زندگی پیش رو» توسط وی، این رمان موفق به دریافت جایزۀ گنکور شد (جایزه‌ای که هر نفر یک بار مجاز به دریافت آن است). اما رومن گاری بار دیگر رمانش را با نام مستعار امیل آژار منتشر کرد و تنوانست برای دومین‌بار جایزه گنکور را کسب کند! به‌عقیدۀ بسیاری این رمان بهترین اثر وی به حساب می‌آید که همه باید آن را بخوانند. رمانی عمیق و غمگین که به دور از کلیشه‌ها از فقر، رنج و تنهایی می‌گوید.

 

راوی داستان این کتاب پسر نوجوان یتیمی با نام محمد (مومو) است که به همراه زنی در طبقه ششم یک ساختمان بدون آسانسور زندگی می‌کند. در آغاز کتاب، مومو می‌خواهد همه‌چیز را با سرعت تعریف کند و به همین خاطر جمله‌های پس‌و‌پیش و گاه به لحاظ دستوری غلط را از زبان او می‌خوانیم. داستان این کتاب شیرین، گیرا و خودمانی بوده و محله‌های فقیر و روسپی‌نشین شهر و احساسات پاک پسر نوجوانی را توصیف می‌کند که خواننده را به همذات‌پنداری با وی وامی‌دارد.

 

کتاب «اصل‌گرایی»

اگر قصد خرید کتاب روانشناسی با محوریت موفقیت و خودسازی را دارید، به شما خرید کتاب «اصل‌گرایی» نوشتۀ گرگ مک‌کیون را پیشنهاد می‌کنیم. ما همیشه در حال انتخاب هستیم. گاهی آگاهانه و برخی اوقات چشم‌بسته انتخاب می‌کنیم و اجازه می‌دهیم پیشامدها خودشان اتفاق بیفتند. اما اگر مهارت انتخاب و اولویت‌بندی را فرا گرفته باشیم، این روند را کارآمد‌تر پیش می‌بریم.

 

اولویت‌بندی همه‌جا کاربرد دارد؛ از جمع‌وجور کردن لباس‌های کمدمان گرفته تا عمیق‌ترین روابط انسانی و شغلی. در این کتاب یاد می‌گیریم آن‌طور که دوست داریم زندگی کنیم نه آن‌طور که دیگران از ما توقع دارند. مک‌کیون در کتاب «اصل‌گرایی» 20 اصل مهم را ارائه داده و توضیح می‌دهد که: «اصل‌گرایی چگونگی انجام کارهای بیشتر نیست، بلکه به معنای انجام کارهای درست است.»

 

کتاب «فقر احمق می کند»

به‌نظر شما چه ویژگی‌های شخصیتی باعث بی‌اراده بودن افراد می‌شود؟ چرا بعضی از افراد فقیر از منابع اندک خود برای پیشرفت استفاده نمی‌کنند؟ به نظر نمی‌رسد بعضی از مردم خودشان سبب بدبختی خود هستند؟ سندهیل مولاینیتن و الدار شفیر نویسندگان کتاب «فقر احمق می‌کند»، طی تحقیقات خود دریافتند بعضی مواقع فقر انسان‌ها را احمق می‌کند! آنها با بهره‌گیری از یافته‌های علوم مختلف به‌ویژه اقتصاد و علوم رفتاری، نظریۀ جدیدی به نام "کمبود" یا "کمیابی" ارائه دادند که نقدهای مثبت فراوانی را متوجه خود ساخته است.

 

کمیابی یعنی «برخورداری از چیزی کمتر از مقداری که فکر می‌کنیم نیاز داریم». به‌عنوان مثال بیکاری، کمیابی مالی را به همراه دارد. مشکلات شخصیتی محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند که منجر به کمیابیِ اجتماعی شده و همچنین ممکن است کمیابی، در زمان و منابع غذایی اتفاق بیفتد. شاید در برخی موارد این محدودیت‌ها به خلاقیت بیشتر منجر شوند، اما در درازمدت بر ذهن و نگرش افراد تاثیر خواهند گذاشت. با توجه به مثال‌های متعدد کتاب، عواقب فقر مالی، علمی، فرهنگی و... که کمیابی را به‌دنبال دارند، ناکامی و ضررهای جبران‌ناپذیری به بار خواهند آورد.

 

معرفی کتاب های برتر برای هدیه دادن به آقایان,دعواهای زن و شوهری,کتاب دعواهای زن و شوهری

کتاب فقر احمق می کند

 

کتاب «بادبادک باز»

با خرید آنلاین کتاب «بادبادک باز» و خواندن آن به‌عنوان اولین اثر نگاشته شده توسط خالد حسینی نویسندۀ انگلیسیِ افغان‌تبار، دلیل محبوبیت این نویسنده و شهرت رمان‌هایش را متوجه خواهید شد. اثری قوی با شخصیت‌پردازی بی‌نظیر و بسیار موفق در انتقال احساسات. داستان کتاب با روایت دو پسر به نام‌‌های امیر و حسن و دوستی میان آنها آغاز می‌شود که در بستر حوادث تاریخی-سیاسی30 سال اخیر افغانستان شکل می‌گیرد.

 

خانواده‌های حسن و امیر اختلاف طبقاتی زیادی دارند و درواقع حسن خدمتکار امیر است و با این وجود با یکدیگر بسیار صمیمی هستند. امیر در عالم کودکی به ناچار در اتفاق ناگواری که برای حسن می‌افتد دخیل می‌شود که این پیشامد با گذشت سال‌ها و حتی پس از مهاجرت امیر، وجدان وی را آسوده نمی‌گذارد.

 

کتاب «مردی به نام اوه»

رمان موفق و پرفروش «مردی به نام اوه» اثر فردریک بکمن، روایت مرد ۵۹سالۀ عبوسی است که پس از مرگ همسرش دلیلی برای زندگی پیدا نمی‌کند. این مرد بداخلاق که زندگی آسوده‌ای ندارد، با سخت‌گیری‌های بی‌موردش عرصه را بر تمام ساکنان محل و همسایه‌ها نیز تنگ کرده است؛ اما با ورود یک خانواده ایرانی به محله، زندگی اوه به سمت دیگری سوق پیدا می‌کند و حضور این خانواده، مرگ را که از هر روزنه به خانه اوه سرک می‌کشد و از رگ گردن به وی نزدیک‌تر شده، وادار می‌سازد تا از تعقیب او دست بکشد.

 

رمان «مردی به نام اوه» با تمام غمی که در دل دارد می‌تواند به اندازۀ خرید یک کتاب انگیزشی باعث امید به زندگی و مواجهۀ مثبت با مسائل شود. چرا که داستان اوه روایت زندگی مشترک اکثر ماست. انسان‌هایی اجتماعی و عاطفی‌ که بالاخره روزی با تنهایی دست‌و‌پنجه نرم خواهیم کرد، اما مادامی که مهارت تنها زیستن را کسب نکرده باشیم و نتوانیم حضور تنهایی را در زندگی‌مان به رسمیت بشناسیم، حتی اندیشیدن به آن لرزه بر اندام‌مان می‌اندازد.

 

کتاب «کیمیاگر»

اگر هنوز رمان «کیمیاگر» نوشتۀ پائولو کوئیلو را نخوانده‌اید، به این معنی است که کتاب رکورددار جهانی گینس را به‌عنوان "پرترجمه‌ترین کتاب توسط یک نویسنده زنده" از دست داده‌اید. کتابی که به 67 زبان ترجمه شده، بیش از 65میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته و توانسته جوایز بین‌المللی فراوانی را از آن خود کند.

 

سبک پائولو کوئلیو در این رمان به رئالیسم جادویی نزدیک است. یعنی عناصر غیرطبیعی با دنیای واقعی ترکیب شده‌اند و پدیده‌های انتزاعی می‌توانند نماد یک مکان یا ایده در دنیای حقیقی باشند. همین امر باعث عمق پذیرفتن داستان می‌شود و جذابیت آن را دو چندان می‌کند. «کیمیاگر» روایت داستان پسر جوانی به نام سانتیاگو است که زادگاهش در اندلس را برای یافتن گنجی به مقصد آفریقا ترک می‌کند و در مسیر جست‌و‌جویش با اتفاقات و اشخاص جالبی رو‌به‌رو می‌شود.

 

سانتیاگو نمادی از تمامی انسان‌هایی است که می‌خواهند برای رسیدن به رویای به ظاهر محالشان تلاش کنند. رویایی که کوئلیو آن را (حدیث خویش) نامیده و یادآور می‌شود که با گذشت زمان از حدیث خویش فاصله می‌گیریم، چرا که وقتی بزرگتر می‌شویم دستیابی به آرزوهایمان را محال می‌پنداریم. کوئیلو دربارۀ کتابش می‌گوید: «نیازی به زمان زیاد برای نوشتن نبود؛ چون تمام داستان از قبل در روح من نوشته شده بود.»

 

معرفی کتاب های برتر برای هدیه دادن به آقایان,دعواهای زن و شوهری,کتاب دعواهای زن و شوهری

کتاب کیمیاگر

 

با مراجعه به سایت بوک‌لند می‌توانید علاوه‌بر خرید کتاب‌های بالا، در سرزمین کتاب‌های خواندنی به گشت‌و‌گذار بپردازید و خرید آنلاین کتاب‌هایی را تجربه کنید که در جلد خود نمی‌گنجند.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022