گیاه آپارتمانی که به اندازه ۳۰ دستگاه تصفیه هوا موثر استگیاه آپارتمانی،اخبار علمی،خبرهای علمی
یک استارت آپ مستقر در پاریس، نوعی گیاه آپارتمانی دستکاری شده ژنتیکی ایجاد کرده است که به معنای واقعی کلمه می تواند هوای خانه شما را تمیز کند. این گیاه به میزان بسیار بیشتری از خواص تصفیه کننده طبیعی که گیاهان آپارتمانی ارائه می کنند، برخوردار است.

به گزارش سیناپرس، محققان نوعی گیاه ژنتیکی طراحی کرده اند که عملکردی به مراتب بهتر از دستگاه های تصفیه هوا دارد. این گیاهان در حالی که به اتاقی که در آن قرار می دهید رنگ و نما می بخشد، همچنین به طور فعال هوا را تصفیه کرده و به اندازه ۳۰ دستگاه تصفیه موثر است.

 

این شرکت که Neoplants نام دارد، هم یک گیاه پوتوس و میکروبیوم ریشه آن را اصلاح کرد تا خواص طبیعی این گیاه در تصفیه کردن هوا را افزایش دهد. این گیاه آپارتمانی دستکاری شده ژنتیکی که Neo P1 نام دارد به تازگی وارد بازار شده است و متقاضیان می توانند آن را خریداری کنند.

 

به گفته محققان، این گیاه نه تنها می توانند خلق و خوی شما را تقویت کرده و به کاهش اضطراب کمک کنند، بلکه به لطف خواص طبیعی تصفیه هوا می توانند هوا را برای افراد ساکن خانه مناسب کنند.

 

با این حال به کمک این گیاه خانگی دستکاری شده ژنتیکی، شما بیش از سطح اولیه تصفیه هوا را دریافت می کنید. در واقع، Neoplants می گویند که ۳۰ برابر موثرتر از گیاهان مورد استفاده ناسا برای تصفیه هوا است.

 

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که چگونه این گیاه خانگی دستکاری شده ژنتیکی بهتر از یک دستگاه تصفیه هوا عمل می کند؟ در حقیقت گیاهان برای مدیریت ترکیبات آلی فرار  VOCs  گزینه های بسیار خوبی محسوب می شوند . VOC ها برای سلامت انسان بسیار خطرناک هستند و می توانند باعث تحریک بدن انسان شوند.

 

در حالی که تصفیه‌ کننده‌ های هوا می ‌توانند مفید باشند اما آنها معمولاً قادر به خنثی کردن کامل این ترکیبات مضر نبوده و قادر به حذف کامل این ماده از هوا نیستند در حالی که گیاهانی مانند این گیاه خانگی دستکاری شده ژنتیکی برای خنثی کردن VOC ها مجهزتر هستند، به همین دلیل است که گیاهان آپارتمانی در خانه می تواند به بهبود کیفیت هوای داخلی کمک کند.

 

دلیل انتخاب گیاه فوق این است که این گیاه یکی از محبوب ترین گیاهان در آمریکای شمالی محسوب می شود. این شرکت برای طراحی گیاه Neo P1 مجبور بود به طور کامل از ژنوم پوتوس نقشه برداری کند، در نتیجه گیاه آپارتمانی دستکاری شده ژنتیکی فوق، برای از بین بردن VOCها بسیار موثرتر است.

 

 پژوهشگران این تیم مطالعاتی اعلام کردند ؛ گیاه دستکاری شده ژنتیکی آن ها سریعتر از سایر گیاهان رشد نکرده و نسبت به گیاهان پوتوس معمولی در برابر آفت کش ها مقاوم نیست. البته برای داشتن این گیاه مفید باید هزینه نسبتا زیادی پرداخت کنید زیرا این گیاه آپارتمانی دستکاری شده ژنتیکی با قیمت ۱۷۹ دلار به فروش می رسد که به مراتب گران تر از اکثر گیاهان آپارتمانی معمولی است.

 

با توجه به اینکه گیاه فوق به عنوان یکی از بهترین تصفیه کننده های هوا عمل می کند، قیمت آن کاملاً قابل توجیه است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------