الگوریتمی جدید برای پیداکردن اشیاء و افراد گمشده در دریااخبار,اخبار علمی
محققان موسسه "ام.آی.تی"موفق به توسعه یک الگوریتم شده‌اند که با استفاده از آن مراحل یافتن اشیا و افراد گمشده در دریا بسیار آسان می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، اقیانوس و دریا گاهی می‌تواند سبب وحشت افراد نیز شود، چراکه ممکن است ناگهان و بر اثر برخی عوامل افراد و یا اشیا در آن گم شوند؛ اما محققان موسسه ام.آی.تی راه حلی نوین برای این موضوع ابداع کرده‌اند و آن توسعه یک الگوریتم جدید است که می‌تواند به صورت لحظه به لحظه اقیانوس و دریا را بررسی کند تا افراد و اشیاء مفقود شده را به سرعت ردگیری کنند. این الگوریتم باعث افزایش کارآیی عملیات جستجو و نجات می‌شود.

 

تیم‌های جستجو و عملیات نجات که اقیانوس‌ها را برای یافتن افراد و یا اشیاء گم شده جستجو می‌کنند، امروز به مدل‌هایی از پویایی اقیانوس و پیش‌بینی آب و هوا متکی هستند تا مناطقی خاص را جستجو کنند؛ اما این یک استراتژی کاملا مناسب نیست. طی این مطالعه محققان ام.آی.تی تصمیم گرفتند تا الگوریتمی که "ترپس" (TRAPS) نام دارد را توسعه دهند که دقت عملیات جستجو را به طرز قابل توجهی افزایش می‌دهد. الگوریتم جدید این تیم مبتنی بر مدل‌سازی پیشرفته اقیانوس است و تصاویر فوری از سرعت اقیانوس که توسط امواج و جریان‌ها ثبت می‌شود را با یکدیگر ترکیب می‌کند و سپس با کمک مدل‌های ریاضی مسیر مناسبی برای یافتن افراد و اجسام گمشده ایجاد می‌کند. "ترپس" مخفف جمله پروفایل جذب گذرا (TRansient Attracting Profiles) است.

 

"توماس پیکاک" (Thomas Peacock)، استاد مهندسی مکانیک موسسه ام.آی.تی گفت: با کمک ردیاب‌های جی پی اس و الگوریتم مذکور ما می‌توانیم مشاهده کنیم که اجسام یا افراد گمشده در هر لحظه در کجا قرار دارند.

 

محققان معتقدند که این فناوری جدید می‌تواند کمک بزرگی به تیم‌های جستجو و عملیات نجات بکند.

 

یافته‌های این مطالعه در مجله"Nature Communications"منتشر شد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------