ربات ماه نورد برای کشف آب در فضا تولید می شوداخبار,اخبار علمی,ربات ماه نورد
ناسا قراردادی را با دانشگاه کارنگی ملون برای تولید یک ربات خودران ماه نورد منعقد می‌کند که وظیفه آن اکتشاف تنها قمر کره زمین برای یافتن آب است.

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، ربات ماه نورد مذکور که مون رنجر نام دارد، قرار است تا اوایل سال آینده میلادی آماده شود و برای بررسی وجود آب در کره ماه به یکی از قطب‌های این سیاره فرستاده می‌شود.

 

ناسا به دنبال پیشبرد طرحی جاه‌طلبانه موسوم به آرتمیس است که در قالب آن انسان به طور دائم در ماه سکونت خواهد کرد. یکی از اجزای این طرح بررسی سطح ماه برای یافتن آب و یخ در این قمر زمین است.

 

با توجه به اینکه فضانوردان نمی‌توانند وقت و انرژی خود را صرف این کار کنند، ربات‌های ساده و کوچکی برای مدت یک هفته سطح ماه را جستجو می‌کنند تا منابع آب و یخ احتمالی ماه شناسایی شود. قرار است این کار قبل از فرارسیدن فصل سرما در قطب‌های ماه انجام شود تا به تجهیزات الکترونیکی ربات‌های مریخ نورد آسیبی نرسد.

 

ماه نوردی که به این منظور تولید می‌شود ابعادی به اندازه یک چمدان خواهد داشت و وزن آن ۱۱ کیلوگرم است. این ربات خودران همچنین نقشه‌های سه بعدی از سطح ماه تهیه می‌کند. این ربات کوچک‌تر از آن است که سیگنال‌های رادیویی خود را به زمین بفرستد و لذا داده‌های جمع آوری شده را به یک ماه نورد بزرگ‌تر منتقل می‌کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی