کشف عمیق‌ترین لایه ساختاری زمین/ سیاره انسان‌ها بیش از ۴ لایه داردکشف عمیق‌ترین لایه ساختاری زمین,اخبار علمی,خبرهای علمی
دانشمندان به تازگی اطلاعاتی از لایه رمزآلوده کره زمین کشف کرده و آن را عمیق‌ترین لایه سیاره خاکی معرفی کردند.

به گزارش آنا، دانشمندان به تازگی اطلاعات جدیدی از هسته کره زمین به‌دست‌آوردند که می‌تواند تا حد قابل توجهی به شناخت بیشتری از تاریخچه شکل‌گیری سیاره انسان‌ها کمک کند. در واقع محققانی از کشور استرالیا لایه‌ای ناشناخته و مرموز از کره زمین را کشف کردند که عمیق‌ترین لایه سیاره نام گرفته است.

 

یکی از محققان حاضر در این پروژه اکتشافی گفت: «بسیار شگفت‌انگیز است که تاکنون در مورد لایه پنجم زمین اطلاعاتی نداشتیم ولی اکنون شاید مجبور باشیم برای آموزش مطالب جدید کتاب‌های درسی  تا حد زیادی تغییر دهیم.» چهار لایه کره زمین که پبش‌تر کشف شده بودند عبارتند از پوسته، گوشته، هسته بیرونی و هسته داخلی.

 

اطلاعات دانشمندان در مورد لایه پنجم کره زمین بسیار اندک است و آن‌ها در تلاش‌اند تا با استفاده از تجهیزات پیشرفته این لایه را بیشتر بشناسند. هنوز دانشمندان باید مطالعات گسترده‌ای در این خصوص انجام داده و پس از آگاهی کامل از ماهیت این لایه پنجم جزئیات بیشتری را در دسترس عموم مردم قرار دهند. آنچه تقریباً همه محققان در مورد آن مطمئن هستند وجود مواد به حالت مذاب در عمیق‌ترین لایه زمین است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------