کشف انبوه جیوه در یخچال‌های ذوب شده گرینلندیخچال‌های ذوب شده گرینلند،اخبار علمی،خبرهای علمی
محققان هشدار می‌دهند که یخچال‌های ذوب شده گرینلند حاوی مقادیر بسیار زیادی جیوه است و وجود این مقدار جیوه در آب‌های آزاد صنعت ماهیگیری را تهدید می‌کند.

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، پژوهشگران آمریکایی مقدار جیوه شناسایی شده در آب‌های مجاور یخچال‌های در حال ذوب گرینلند را اعلام نکرده‌اند. آنان با نمونه‌گیری از این آب‌ها در تلاش هستند وضعیت اکوسیستم نواحی ساحلی نزدیک به قطب شمال را اندازه‌گیری کنند.

 

در عین حال یک نمونه‌گیری دیگر از رودخانه‌هایی که از این آب‌ها تغذیه می‌شوند، نشان می‌دهد سطح جیوه در هر لیتر از آب‌های مذکور بیش از ۱۵۰ نانوگرم بوده که ۱۵۰ برابر بیشتر از مقدار متوسط این ماده در رودخانه هاست. رسوبات جیوه زیاد موجود در رسوبات رودخانه‌ها نیز که بعضاً به ۲۰۰۰ نانوگرم به ازای هر لیتر می رسیده نگران کننده بوده است.

 

در حال حاضر، پژوهشگران به دنبال پاسخ به دو سوال هستند: این مقدار جیوه از کجا به قطب شمال آمده و مقصد آن کجاست. محققان بعید می‌دانند این مقدار جیوه به دنبال فعالیت‌های انسانی در قطب شمال شکل گرفته باشد و از سوی دیگر قصد دارند با شناسایی مقصد این مقدار جیوه از تشدید آلودگی جلوگیری کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022