سبک‌ترین ماده عایق صدا در جهان ساخته شدسبک‌ترین ماده عایق صدا در جهان،اخبار علمی،خبرهای علمی
از این پس همسایگان فرودگاه‌ها دیگر مجبور نخواهند بود صدای مهیب موتور هواپیماها را تحمل کنند و با اختراع جدید دانشمندان این صدا دیگر شنیده نخواهد شد.

به گزارش اعتمادآنلاین به نقل از رسانه‌های عربی، محققان مرکز متالورژی دانشگاه باث بریتانیا ماده جدید و سبکی ساخته‌اند که می‌تواند صدای موتور هواپیماها را تا سطح صدای یک سشوار کم کند و نه تنها باعث راحتی مسافران شود بلکه اسباب آسایش همسایگان فرودگاه‌ها را هم فراهم آورد.

 

پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه باث در این باره نوشته است: تیم پژوهشگران این دانشگاه ماده جدیدی ساخته‌اند که در هر متر مکعب فقط ۲.۱ کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند گفت سبک‌ترین ماده عایق صدایی است که تاکنون در جهان ساخته شده است.

 

این ماده جدید قابلیت به‌کارگیری در داخل موتور هواپیما را به عنوان عایق صدا دارد و می‌تواند سروصدای داخل آن را تا ۱۶ دسی‌بل کم کند، به طوری که دیگر از موتور هواپیماها چیزی فراتر از صدای یک سشوار بیرون نخواهد آمد.

 

همچنین این ماده می‌تواند غرش موتور هواپیما را در زمان برخاستن به میزان ۱۰۵ دسی‌بل کم کند و به دلیل سبک بودن می‌توان آن را بدون نگرانی از افزایش وزن در پوسته موتورهای هواپیما به کار گرفت.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022