ناسا در حال آماده شدن برای اولین ارتباط لیزری با فضاارتباط لیزری با فضا،اخبار علمی،خبرهای علمی
سیستم لیزری آژانس ناسا قرار است به منظور فرماندهی سیستم‌های فضایی آمریکا پرتاب شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از ناسا، ناسا با پرتاب «نمایش رله ارتباطات لیزری (LCRD)» خود در روز یکشنبه، ۱۴ آذر، گامی به سوی عصر بعدی ارتباطات فضایی برمی‌دارد. پوشش زنده این پرتاب قرار است در تلویزیون ناسا، وب‌سایت آژانس و برنامه ناسا از ساعت ۳:۳۰ صبح به وقت شرقی شروع شود. اولین سیستم رله لیزری آژانس قرار است به عنوان بخشی از مأموریت آزمایش فضایی برنامه ۳ (STP-۳) به منظور فرماندهی سیستم‌های فضایی نیروی فضایی آمریکا پرتاب شود.

 

این ارتباطات لیزری ارتباطات نوری نیز نامیده می‌شود، زیرا از نور برای ارسال اطلاعات استفاده می‌کنند. در واقع نرخ داده بالاتری را نسبت به سیستم‌های فرکانس رادیویی سنتی ارائه می‌دهند و امکان انتقال داده‌های بیشتری را با هر ارسال فراهم می‌کنند. ماموریت LCRD ارتباطات لیزری فضا به زمین را نشان خواهد داد و ایستگاه‌های زمینی در هاوایی و کالیفرنیا را به هم متصل می‌کند. ناسا از عموم مردم دعوت می‌کند تا برای حضور مجازی در پرتاب و دریافت به روز رسانی‌ها و فعالیت‌های ماموریت از طریق ایمیل ثبت نام کنند. 

 

LCRD توسط مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرین‌بلت، مریلند هدایت می‌شود. همکاران شامل آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در جنوب کالیفرنیا و آزمایشگاه MIT لینکلن هستند. LCRD از طریق برنامه ماموریت‌های نمایشی فناوری ناسا به عنوان بخشی از اداره ماموریت فناوری فضایی و برنامه ارتباطات و ناوبری فضایی (SCaN) در مقر ناسا در واشنگتن تامین می‌شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022