آموزش جراحی در فضا!آموزش جراحی در فضا،اخبار علمی،خبرهای علمی
شرکت "اسپیس‌ایکس" با همکاری دانشگاه "آریزونا" و سازمان غیرانتفاعی "بنر هلث" میزبان یک برنامه آموزشی جدید در زمینه جراحی فضایی خواهند بود تا فضانوردان جراح یا جراحان فضانورد در آینده بتوانند زندگی افراد را در شرایط دشوار سفرهای فضایی نجات دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از آی‌ای، کارهای ضروری و ابتدایی مانند آشامیدن آب در فضا به دلیل تأثیرات شرایط ریزگرانش می‌تواند چالش برانگیز باشد. بنابراین تصور کنید انجام عمل جراحی در فضا چقدر دشوار خواهد بود.

 

اکنون یک بیانیه مطبوعاتی نشان می‌دهد که شرکت پیشگام "اسپیس‌ایکس" در کنار دانشگاه "آریزونا" و سازمان غیرانتفاعی "بنر هلث"(Banner Health) در تلاشی برای شروع به مقابله با این مشکل، میزبان اولین فلوشیپ جراحی هوافضا خواهند بود که از ماه ژوئیه آغاز می‌شود.

 

این اولین برنامه آموزشی فلوشیپ در ایالات متحده خواهد بود که فراتر از آموزش مسائل ابتدایی پزشکی برای فضانوردان است و در حوزه جراحی هوافضا قدم می‌گذارد.

 

اساساً هدف از این برنامه، آموزش فضانوردان جراح یا جراحان فضانورد در آینده است که با هدف زنده نگه داشتن کاوشگران فضایی به فضا سفر خواهند کرد.

 

این فلوشیپ جراحی هوافضایی موسوم به "APEX"، جراحان و پزشکان متخصص را در ایالات متحده گرد هم می‌آورد و به آنها کمک می‌کند تا برای کار در زمینه پزشکی هوافضا آماده شوند.

 

در بیانیه دپارتمان علوم بهداشت دانشگاه "آریزونا" آمده است که اولین فلوشیپ تحصیلی در نوع خود، پزشکان را برای کار در زمینه پزشکی هوافضا و ارائه حمایت‌های جراحی و مراقبت‌های حیاتی در محیط‌های دشوار آماده می‌کند.

 

فارغ التحصیلان این دوره، بخشی از تیم‌های پزشکی را تشکیل می‌دهند که در مأموریت‌های آتی که توسط "اسپیس‌ایکس"، ناسا و سایر برنامه‌های فضایی پرتاب می‌شوند، خدمت می‌کنند.

 

علاوه بر این، فارغ التحصیلانی که گواهینامه مخصوص پزشکی هوافضایی را دریافت می‌کنند، با عنوان "جراح پرواز" شناخته خواهند شد.

 

تلاش برای "اولین جراحی در فضا"

فلوشیپ APEX از ماه ژوئیه آغاز خواهد شد و به مدت یک سال ادامه خواهد داشت و بر چندین موضوع مختلف از جمله ارائه مراقبت‌های پزشکی در محیط‌های دشوار و با محدودیت منابع تمرکز خواهد داشت.

 

"ناتانیال سوپر"، مدیر اجرایی جراحی عمومی در "هلث بنر"، گفت: افرادی که در این برنامه آموزش می‌بینند، نه تنها واجد شرایط حمایت شخصی از برنامه فضایی خواهند بود، بلکه در توسعه ابزارها و روش‌های لازم برای تسهیل این امر نیز پیشرو خواهند بود.

 

وی افزود: این مرحله‌ی هیجان‌انگیز بعدی در اکتشافات فضایی است و من واقعاً هیجان‌زده و مشتاقم که مؤسسه ما در این کار جدید مشارکت دارد.

 

شرکت کنندگان در این دوره همچنین این فرصت را خواهند داشت که ۶ ماه را برای  انجام تحقیقات با "اسپیس‌ایکس" که یک ارائه‌دهنده پیشرو در پرتاب‌های فضایی در جهان است، صرف کنند. آنها می‌توانند در یک یا چند مکان از سه مقر "اسپیس‌ایکس" شامل مقر آن در نزدیکی لس‌آنجلس، مرکز ساخت و پرتاب "استارشیپ" در بوکا چیکای تگزاس و مرکز فضایی "کندی" در کیپ کاناورال فلوریدا آموزش ببینند.

 

دکتر "آنیل منون"، مدیر سابق پزشکی "اسپیس‌ایکس" که اکنون فضانورد ناسا است، می‌گوید: این دوره فلوشیپ، «پیشگامانه» است. من گمان می‌کنم در ۱۰ سال آینده، یکی از این افراد اولین عمل جراحی را در فضا و امیدوارم در مریخ انجام دهد.

 

با حمایت شرکت پیشروی "اسپیس‌ایکس" که هدف آن رسیدن به سیاره سرخ در دهه ۲۰۳۰ است، ممکن است به زودی با اولین جراحی فضایی جهان مرزهای جدیدی را فتح کنیم. این در حالی است که "ایلان ماسک" مؤسس شرکت "اسپیس‌ایکس" به تازگی ادعا کرده است که اولین انسان‌ها در سال ۲۰۲۹ قدم به مریخ خواهند گذاشت.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022