ساخت پهپاد برای مراقبت از نمای برج‌هااخبار,اخبارعلمی وآموزشی,پهپاد
مهندسان آکادمی علوم چین یک پهپاد حسگر فشار ساخته‌اند که سلامت نمای شیشه‌ای آسمان‌خراش‌ها را بازرسی می‌کند.

به گزارش ایسنا ،  آسمان‌خراش‌های با نمای شیشه‌ای باید به طور مرتب مورد بازرسی قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که صفحات شیشه‌ای آنها به شکل ایمن متصل باقی مانده و آسیب ندیده‌اند. این کار یک کار دشوار و وقت‌گیر است، اما به زودی این کار با کمک یک پهپاد میسر می‌شود.

در حال حاضر چنین بازرسی‌هایی توسط کارگرانی انجام می‌شود که از ساختمان آویزان می‌شوند و در نمای ساختمان معلق هستند تا یک یه یک شیشه‌ها را چک کنند. این کار به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد، به علاوه یک کار خطرناک برای کارگران محسوب می‌شود که جان آنها را تهدید می‌کند.

با توجه به این محدودیت‌ها، گروهی از محققان آکادمی علوم چین یک نمونه اولیه از یک پهپاد خودران تهیه کرده‌اند که این وظیفه خطیر را به عهده می‌گیرد.

 

اخبار,اخبارعلمی وآموزشی,پهپاد


این پهپاد دارای یک بازوی چرخان است که در انتهای خود دارای یک مربع حسگر فشار است. در اصل، ایده این است که پهپاد با فشار دادن بازوی حسگر خود روی هر شیشه چگونگی اتصال شیشه به ساختمان و سلامت آن را ارزیابی کند.

"منگ شیانگدونگ" سرپرست این پروژه می‌گوید: در آینده نزدیک ممکن است شاهد استفاده گسترده‌ای از این سیستم جدید در نگهداری آسمان‌خراش‌های بزرگ باشیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------