ساخت اولین مزرعه بادی شناور در اسکاتلنداخبار , اخبار علمی , اولین مزرعه بادی

ساخت اولین مزرعه بادی شناور جهان در نزدیکی اسکاتلند و در فاصله ۲۵ کیلومتری ساحل تا دو سال آینده آغاز خواهد شد.

انرژی های تجدید پذیر را انرژی برگشت پذیر نیز می نامند و به انواعی از انرژی ها گفته می شود که بر خلاف انرژی‌ های تجدیدناپذیر قابلیت بازگشت مجدد به طبیعت را دارند. در سال‌ های اخیر و با توجه به اینکه منابع انرژی تجدیدناپذیر رو به اتمام هستند این منابع مورد توجه قرار گرفته‌ اند.

 

نگرانی درباره تغییرات زیست محیطی در کنار افزایش قیمت روز افزون نفت و اوج تولید نفت و حمایت دولت‌ ها باعث رشد روز افزون وضع قوانینی می‌ شود که بهره‌ برداری و تجارتی کردن این منابع تجدید ‌پذیر را تشویق می‌ کنند. کشورهای مختلف در حالی به انرژی های تجدیدپذیر روی آورده اند که بریتانیا از ساخت بزرگترین مزرعه بادی دریایی جهان در دریای ایرلند و در ۱۹ کیلومتری منطقه Cumbria و مراکش نیز از ساخت بزرگترین مزرعه خورشیدی متمرکز در جهان خبر داده بودند.

اکنون اسکاتلند پروژه جدیدی را برای ساخت اولین مزرعه بادی شناور در جهان آغاز کرده است. این مزرعه شناور در نزدیکی سواحل اسکاتلند خواهد بود و می تواند به تولید برق شهروندان اسکاتلندی از نیروهای بادی اقیانوسی بپردازد.

ساخت این مزرعه از دو سال آینده و در فاصله ۲۵ کیلومتری ساحل آغاز خواهد شد. این پروژه توسط شرکت Statoil اجرا می شود. این شرکت ساخت یک مزرعه توربین بادی با توان ۳۰ MW را برنامه ریزی کرده که سازه های آن روی آب شناور خواهند بود. این پروژه می تواند برق ۲۰ هزار خانه از شهروندان این کشور را تامین کند.

این پروژه جدید، یک پارک آزمایشی نام گرفته و به این معنا که در آینده توسعه داده خواهد شد تا بتواند اهداف مسئولان اسکاتلند را تامین کند. این پارک دارای وسعتی در حدود چهار کیلومتر مربع بوده و از سرعت بادی ۱۰ متر در ثانیه نیز برخوردار خواهد شد.

 

اخبار , اخبار علمی , اولین مزرعه بادی


اخبار علمی - مهر

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------