افزایش سطح آنالیز آموکسی ‌سیلین 

افزایش سطح آنالیز آموکسی ‌سیلین با نانولوله های کربنی

 

 

 

افزایش سطح آنالیز آموکسی ‌سیلین با نانولوله های کربنی

 

 

پژوهشگران دانشگاه صنعتی اصفهان با کمک نانولوله های کربنی توانستند آنالیز داروی آموکسی‌سیلین را تا ۱۰۰ برابر افزایش دهند.

 


دکتر بهزاد رضایی یکی از محققان این پروژه در این باره گفت: استفاده از نانوذراتی مانند نانولوله های کربنی و نانوذرات فلزی امکان آنالیز مقادیر بسیار کمتری از آنالیت موجود در نمونه ها را فراهم می آورد و موجب ارتقاء قابل ملاحظه کارایی سنسورهای الکتروشیمیایی می شود.

 


وی افزود: با همکاری سجاد دمیری در دانشگاه صنعتی اصفهان توانستیم با روشهای ولتامتری سیکلی و به کمک نانولوله های کربنی، امکان آنالیز و شناسایی مقادیر بسیار کمتری از داروی آموکسی سیلین را با حد تشخیص تقریبی ۲/۰ میکرومولار فراهم کنیم که نسبت به موارد مشابه حساسیت روش تا ۱۰۰ برابر ارتقا یافته است.

 


رضایی ادامه داد: با آماده سازی اولیه و عامل دار کردن نمونه های نانولوله های کربنی چند دیواره و تهیه الکترود اصلاح شده کربن شیشه ای (GCE) با نانولوله ها به بررسی دقیق رفتار الکتروشیمیایی داروی مورد مطالعه پرداختیم و امکان آنالیز دارو را روی سنسور ارزیابی کردیم.

 


علاوه بر این به شناسایی مواد مزاحم و مشکلات موجود در آنالیز دارو با توجه به بافت نمونه های حقیقی (دارویی و کلینیکی) پرداختیم و در نهایت قابلیت روش را با آنالیز نمونه های حقیقی ارتقا داده است و روش تجزیه ای مناسبی را در این مورد ارائه کردیم.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------