تصاویر جتی با سرعت ۱۲ برابر سرعت صوتاخبار , اخبار علمی, جت پرسرعت

محقق کانادایی طرحی از مدل مفهومی جت مافوق صوت را رونمایی کرده که با سرعتی ۱۰ برابر سرعت صوت پرواز می کند.

از دیرباز سرعت، یکی از آرزوهای همیشگی انسان بوده، در نتیجه به دنبال کشف راه حل های جدیدی برای محقق کردن این آرزو است. تصور کنید روزی فرا برسد که فاصله بین نیویورک و لندن را تنها در یک ساعت بپیمایید؟ حتی تصور طی این مسیر در مدت زمانی کوتاه نیز لذت بخش است. طرح اولیه و مفهومی از هواپیمای جدیدی با نام Skreemr رونمایی شده که می تواند با سرعتی معادل ۱۰ برابر سرعت صوت پرواز کند.

 

اخبار , اخبار علمی, جت پرسرعت

 

Charles Bombardier ، مهندس کانادایی است که موفق به طراحی این جت شده است. وی مدعی شده، این جت می تواند هشتصد مایل را در مدت زمانی در حدود یک ساعت بپیماید. این جت پیشرفته به چهار بال، دو موتور موشک و سیستم سوخت اکسیژن مایع مجهز شده تا از سرعتی باورنکردنی ۱۲ هزار و ۲۳۱ کیلومتر بر ساعت بهره مند شود.

 

اخبار , اخبار علمی, جت پرسرعت

 

سرعت صوت فاصله‌ ای‌ است که یک موج صوتی در مدت زمان یک ثانیه در یک سیال می‌ پیماید. سرعت صوت مشخص می‌ کند که این موج در بازه مشخصی از زمان چه مسافتی را طی می‌ کند. در هوای خشک و در دمای ۲۰ درجه سانتی‌ گراد (۶۸ درجه فارنهایت)، سرعت صوت ۳۴۳٫۲ متر بر ثانیه (۱۱۲۶ فوت بر ثانیه)، ۱۲۳۶ کیلومتر بر ساعت (۷۶۸ مایل بر ساعت) یا به طور تقریبی، یک کیلومتر در سه ثانیه یا تقریبا یک مایل در پنج ثانیه است.

 

این آمار و ارقام در حالی است که جت Skreemr از سرعت ۱۲ هزار و ۲۳۱ کیلومتر بر ساعت برخوردار است. از دیگر قابلیت های این جت می توان به ورود به ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد. این جت می تواند در هر پرواز ۷۵ مسافر را بین قاره های مختلف کره زمین و در مدت زمانی کوتاه جابه جا کند.

 

اخبار , اخبار علمی, جت پرسرعت

 

اما در حال حاضر، این تکنولوژی و جت مافوق صوت در اهداف نظامی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت تا شاید در سال های آینده وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شود. مسافران معمولی نیز می توانند رویای سفرهای مافوق صوت با این جت را داشته باشند.
اخبار علمی - مهر

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022