این فضانورادن به نجات سیاره زمین می‌شتابند + تصاویراخبار علمی - این فضانورادن به نجات سیاره زمین می‌شتابند + تصاویر

نزدیک شدن بیش از حد تعداد زیادی از سیارک ها به سیاره زمین باعث شده است تا ناسا به فکر استخدام فضا نورد داوطلب برای نجات سیاره زمین بیفتد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ کارشناسان سازمان فضایی ناسا در حال آموزش دادن فضا نوردان برای نجات احتمالی سیاره‌ی زمین در آینده برای جلوگیری از برخورد احتمالی سیارک‌ها با این سیاره هستند.

اخبار,اخبار علمی ,سیاره زمین


گفتنی است، قرار است انجام تمرینات سخت فضا نوردی در محیط‌های شبیه سازی شده در سطح زمین برای آموزش فضا نوردان انجام شود و حتی از این تمرینات به عنوان گام‌های اولیه برای فرستادن فضانورد به سیاره ی مریخ یاد می‌شود.

اخبار,اخبار علمی ,سیاره زمین


بررسی‌ها نشان می‌دهند، یکی از محیط‌های شبیه سازی برای آموزش فضا نوردان یک استخر آب به عمق 40 پا است که در آن فضا نوردان در یک محیط فاقد گرانش تمرین راهپیمایی فضایی انجام می‌دهند در این استخر حتی محیط فضا شبیه سازی شده تا فضا نوردان به تمرین تعمیرات، راهپیمایی و یافتن قطعات بپردازند.

اخبار,اخبار علمی ,سیاره زمین

 
ناسا در یک طرح نوآورانه قصد دارد تا سال 2020 فضانوردان خود را به یک سیارک بین زمین و مریخ منتقل نمایند تا از آنجا فضا نوردان راهی سیاره‌ی مریخ گردند.

اخبار,اخبار علمی ,سیاره زمین

 
از جمله طرح‌های دیگر سازمان فضایی ناسا، تولید سفاین فضایی غول آسا با موتورهای سوخت اتمی است که بتوانند با سرعت بسیار زیاد، محموله‌های سنگین و حتی تجهیزات ساخت تاسیسات را به سایر کرات منظومه شمسی انتقال دهند.
اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------