X

اولین کفش دنیا که با مختصات جغرافیایی راه می‌رود + تصاویراخبار علمی و آموزشی - اولین کفش دنیا که با مختصات جغرافیایی راه می‌رود + تصاویر

استفاده از فناوری‌های جدید در زمینه تعیین جهات جغرافیایی این‌بار به سراغ یک کفش منحصر به فرد و استثنایی رفته که افراد را سالم از مبداء به مقصد می‌رساند.

کارشناسان هندی یک کفش منحصر به فرد تولید کرده‌اند که در درون پاشنه‌ی آن دستگاه GPS تعبیه شده است.

 

اخبار,اخبار علمی,کفش هوشمند

 

گفتنی است، این کفش در اصل به عنوان یک محصول کمکی برای نابینایان ساخته شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهند این کفش از طریق فناوری بلوتوث به گوشی تلفن همراه هوشمند متصل شده، مکان جغرافیایی و مختصات جغرافیایی فرد را نشان می‌دهد. فرد کاربر می‌تواند مبداء و مقصد را در تلفن همراه خود از طریق GPS مشخص نموده به GPS کفش انتقال دهد، آن‌گاه کفش از طریق ایجاد ارتعاش فرد را متوجه حرکت به سمت چپ یا راست برای رسیدن به مقصد می‌کند.

 

اخبار,اخبار علمی,کفش هوشمند

 
کارشناسان قیمت 100 دلار را برای کفش هوشمند تخمین زده‌اند.این کفش دارای یک پورت usb است که نقش شارژ باتری آن را داراست و همینطور قابلیت‌های دیگری مانند روشن و خاموش کردن و کنترل صدا را نیز دارا است.

 

اخبار,اخبار علمی,کفش هوشمند

 
این کفش قابلیت اتصال به گوشی‌های اندروید، Ios و ویندوز را دارد.
فرد کاربر این کفش همینطور می‌تواند از سایر خدمات نرم افزار موجود بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند خود مانند میزان کالری سوزانده شده، اکسیژن و ضربان قلب خود بهره مند شود.

اخبار علمی و آموزشی - باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------