پلاستیک بازیافتی هم از راه رسید اخبار علمی ,خبرهای علمی,پلاستیک بازیافتی
امروزه با افزایش آلودگی محیط زیست تولید مواد تجزیه شونده و دارای قابلیت بازیافت از اهمیت فراوانی برخوردار شده و محققان برای اولین بار خبر از تولید پلاستیک بازیافتی داده اند. 

به گزارش فارس به نقل از تک اسپات، امروزه با افزایش آلودگی محیط زیست تولید مواد تجزیه شونده و دارای قابلیت بازیافت از اهمیت فراوانی برخوردار شده و محققان برای اولین بار خبر از تولید پلاستیک بازیافتی داده اند.

 

برخی مواد مانند آلومینیوم به سادگی ذوب شده و برای استفاده در اشکال متنوع دیگر قابل استفاده هستند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,پلاستیک بازیافتی

اما پلاستیک از جمله موادی است که به سادگی قابل بازیافت نمی باشد و ذوب کردن آن هم آلودگی زیست محیطی فراوانی ایجاد می کند. پلاستیک از مولکول هایی به نام مونومر تولید شده که در ترکیب با یکدیگر به پلیمر مبدل می شوند. اما استفاده مجدد از مونومرها و پیوند زدن آنها به یکدیگر کار ساده ای نیست.

 

پژوهشگران آزمایشگاه ملی لورنس برکلی در آمریکا برای حل این مشکل و تولید پلاستیک های بازیافتی از مولکول جدیدی به نام تریکتون و ترکیب آلی امینه استفاده کرده و بدین شیوه نوع جدیدی از پلیمر را تولید کردند که قابلیت تجزیه را در طبیعت دارند.

 

محققان با استفاده از چند فرایند شیمیایی دیگر توانسته اند پلاستیک های تولید شده بدین شیوه را به نوعی پودر، فایبرگلاس مقاوم در برابر آتش و غیره تجزیه کرده و امیدوارند بتوانند در آینده نزدیک استفاده تجاری از این دستاورد را ممکن کنند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------