گرمایش زمین؛ عامل رشد سریع تر درختان اخبار علمی ,خبرهای علمی,گرمایش زمین
نتایج یک بررسی جدید در کشور چین نشان می دهد که گرمایش زمین باعث می شود درختان سریع تر از حالت عادی رشد کنند و همین امر تبعاتی را برای محیط زیست در برخواهد داشت.

به گزارش فارس به نقل از ساینس دیلی، نتایج یک بررسی جدید در کشور چین نشان می دهد که گرمایش زمین باعث می شود درختان سریع تر از حالت عادی رشد کنند و همین امر تبعاتی را برای محیط زیست در برخواهد داشت.

 

 این مطالعه که بر روی حلقه های تنه نوعی درخت کاج موسوم به Dahurian در جنگل های جنوب چین صورت گرفته نشان می دهد که سرعت رشد درخت های یادشده از سال 2005 تا 2014 در مقایسه با چهل سال قبل از آن افزایش یافته است.

 

بر همین اساس سرعت رشد درخت های قدیمی تر بر اساس گرمایش زمین بیش از درخت های جوان تر افزایش یافته است. به عنوان مثال درختانی که عمر 400 ساله دارند بر اثر گرمایش زمین و در مقایسه با درخت های 300 ساله سریع تر رشد کرده اند.

 

کارشناسان معتقدند گرمایش زمین باعث افزایش دمای خاک و فراوانی بیشتر مواد غذایی شده و البته همین مساله سرعت انتقال مواد غذایی به درخت ها را افزایش داده و در نتیجه سرعت رشد درختان هم بیشتر شده است.

 

کارشناسان بیم دارند که افزایش سرعت رشد درختان باعث شود تا آنها زودتر از حد معمول فرسوده شده و به پایان زندگی خود برسند و همین مساله اکوسیستم جنگل ها را در نقاط مختلف جهان به طور جدی به مخاطره بیندازد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------