کشف میکروبی با قدمت 3.5 میلیارد سال اخبار علمی ,خبرهای علمی,میکروب
در شرایطی که زمان آغاز حیات بر روی کره زمین دقیقا مشخص نیست، کشف میکروبی با قدمت 3.5 میلیارد سال موجب شگفتی دانشمندان شده است.

 به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، پژوهشگران استرالیایی موفق به شناسایی یکی از نشانه های اولیه حیات بر روی کره زمین شده اند. این نشانه به شکل یک میکروب ساده است که 3.5 میلیارد سال قبل در استرالیا زندگی می‌کرده است.

 

میکروب یادشده در درون سنگ های رسوبی لایه لایه ای کشف شده که به استروماتولیت ها مشهور هستند. این سنگ‌های رسوبی بر اثر گسترش لایه‌ای بر روی لایه‌ای دیگر از سیانوباکتر که میکروبی تک‌سلولی فتوسنتزی است، تشکیل شده‌اند. سن برخی از استروماتولیت‌های فسیل‌شده به ۳٫۷ میلیارد سال می‌رسد که در بر دارنده شواهدی از زندگی بر روی زمین هستند.

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,میکروب

 

استروماتولیت های حاوی این میکروب در منطقه پیلبارا در غرب استرالیا شناسایی شده اند و ساختار صخره ای و لایه لایه سنگ های یادشده موجب نجات و حفظ میکروب مذکور شده است.

 

محققان دانشگاه نیوساوت ولز نمونه برداری از این میکروب ها را از طریق بررسی سطح صخره های مذکور انجام داده اند و امیدوارند با بررسی دقیق تر موضوع و نفوذ به عمق صخره های یادشده اطلاعات بیشتری در این زمینه جمع آوری کنند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------