تولید صفحه آلومینیومی تصفیه آب با نور خورشید اخبار علمی ,خبرهای علمی,صفحه آلومینیوم
محققان دانشگاه راچستر و ارتش آمریکا با همکاری یکدیگر صفحه آلومینیوم ویژه‌ای را تولید کرده‌اند که با بهره‌گیری از قوانین جاذبه و نور خورشید آب را تصفیه می‌کند. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، دسترسی به آب قابل شرب به خصوص در مناطق دورافتاده و در شرایط جنگی چالشی اساسی است. از همین رو پژوهشگران صفحه‌ای آلومینیومی و خاص ابداع کرده‌اند که از نور خورشید برای تصفیه آب با کیفیت بالا بهره می‌گیرد.

 

در این روش آسان و کم هزینه از گرما و انرژی نور خورشید برای نابودی املاح بیماری زای آب استفاده می‌شود. همچنین تابش پالس های لیزری کوتاه برد بر روی سطح کانال بندی شده آلومینیوم به تصفیه آب کمک می‌کند. تیرگی سطح آلومینیوم و شیب ملایم آن جذب انرژی خورشید و ته نشین شدن و جدایی املاح مضر به کمک نیروی جاذبه را تسهیل می‌کند. در نهایت آنچه که در انتها به دست می‌آید آب آشامیدنی با کیفیت بالاست.

 

با قرار دادن این سطح آلومینیومی مقاوم و دارای عمر طولانی در آب‌های محیطی می‌توان آنها را تصفیه کرد. در آزمایش‌های انجام شده این فناوری برای جدا کردن ادرار، فلزات سنگین، گرد و خاک و گل و لای، مواد شوینده و گلیسیرین و انواع رنگ از آب با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی