تلسکوپ "آژانس فضایی اروپا" برای بررسی سیارات فراخورشیدی ساخته می‌شود اخبار علمی ,خبرهای علمی,آژانس فضایی اروپا
"آژانس فضایی اروپا" قصد دارد تلسکوپی را در سال ۲۰۲۹ ارائه دهد که با هدف بررسی سیارات فراخورشیدی ساخته می‌شود.

 به گزارش ایسنا و به نقل از فیوچریسم، "آژانس فضایی اروپا" (ESA) رسما قراردادی را برای انجام بررسی‌هایی امضا کرده است که با هدف ارائه یک تلسکوپ فضایی در سال ۲۰۲۹ برای بررسی سیارات فراخورشیدی صورت می‌گیرند.

 

این تلسکوپ موسوم به "آریل"(ARIEL)، با این هدف طراحی شده است تا بررسی کند که جو سیارات فراخورشیدی از چه ساخته شده‌اند و چگونه شکل می‌گیرند و تکامل می‌یابند. این تلسکوپ، طول موج‌های مرئی و مادون قرمز حدود ۱۰۰۰ سیاره فراخورشیدی را بررسی خواهد کرد.

 

دانشمندان آژانس فضایی اروپا در حال حاضر مرحله ساخت را آغاز خواهند کرد تا طی آن به ساخت قسمت‌های گوناگون برای آزمایش طراحی تلسکوپ بپردازند. بزرگترین چالش در این میان، ساخت یک آینه ۳/۶ پایی است که از آلومینیوم ساخته و سپس با نقره پوشیده خواهد شد. این آینه می‌تواند حتی در دمای منفی ۲۳۰ درجه سلسیوس نیز کار کند.

 

"ریچل دراموند" (Rachel Drummond)، مدیر پروژه اریل گفت: این نخستین بار است که چنین تلسکوپ بزرگی از آلومینیوم ساخته می‌شود. دلیل انتخاب یک فلز این است که با سرد شدن، جمع می‌شود و هنگامی که کوچک شود، همه چیز تحت تمرکز باقی می‌ماند.

 

این پروژه، تنها تلاش آژانس فضایی اروپا برای ماموریت ساخت تلسکوپ با هدف بررسی سیارات فراخورشیدی نیست‌. این آژانس سال گذشته نیز تلسکوپ موسوم به "چیاپس" (Cheops) را ارائه داد که برای بررسی سیاراتی که در فاصله دور قرار دارند و یادگیری در مورد نحوه شکل‌گیری آنها ساخته شده بود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی