آزمایش کابین‌های خورشیدی ضد آب و سرما برای بی‌خانمان‌ها اخبار علمی ,خبرهای علمی,کابین‌های خورشیدی
یکی از شهرهای آلمان در پی آزمایش کابین‌ها یا خوابگاه‌های خورشیدی ضد باد و ضد آب برای بی‌خانمان‌های این شهر است و اگر این خوابگاه‌های خورشیدی در گرم و ایمن نگه داشتن افراد بی‌خانمان موفق باشند، ممکن است در سراسر این کشور مورد استفاده قرار گیرند. 

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، بسیاری از ما نمی‌توانیم بی‌خانمان بودن را تصور کنیم. تنها لحظه‌ای فکر کردن در مورد آن کافی است تا پریشان و ناراحت شویم. با این حال، مسئله بی‌خانمانی یک واقعیت تلخ برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان است.

 

طبق برآوردهای انجام شده در کشور آلمان در سال ۲۰۱۶ تخمین زده شده است که حدود ۸۶۰ هزار نفر بی‌خانمان در آلمان وجود دارد. این تعداد کمی نیست و نشان دهنده یک معضل بزرگ است.

 

اکنون یک شرکت با معرفی یک کابین خورشیدی ضد آب و ضد باد که افراد بی‌خانمان می‌توانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند، در حال تلاش برای ایجاد تغییر در زندگی آنان است. این شرکت موسوم به "اولمر نست"(Ulmer Nest) در شهر "اولم" واقع در ۱۲۰ کیلومتری غرب شهر مونیخ واقع شده است.

 

این کابین‌ها در تاریخ هشتم ژانویه سال ۲۰۲۰ معرفی شدند و در صورت اثبات مفید و موفقیت آمیز بودن، می‌توانند در سراسر کشور آلمان پخش شوند و مورد استفاده قرار گیرند.

 

این کابین‌ها از چوب و فولاد ساخته شده‌اند و دو نفر ظرفیت دارد. شرکت "اولمر نست" ادعا می‌کند که این کابین‌ها ضمن تأمین هوای تازه، از افراد در مقابل سرما، باد و رطوبت محافظت می‌کنند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,کابین‌های خورشیدی

این کابین‌ها همچنین با عدم تعبیه هیچ دوربینی از حریم خصوصی افراد محافظت می‌کنند. در عوض، یک حسگر حرکتی هنگام باز شدن درب‌های کابین‌ها به مددکاران اجتماعی اطلاع می‌دهد. این حسگرها کمک می‌کنند تا مددکاران اجتماعی برای تمیز کردن این کابین‌ها بعد از هر بار استفاده اقدام کنند و در صورت نیاز به کمک، به افراد کمک کنند.

 

این کابین‌ همچنین دارای یک شبکه رادیویی هستند که افراد بی‌خانمان می‌توانند از آن برای تماس با تیم ناظر بر کابین‌ها استفاده کنند. شبکه رادیویی به دلیل مزیت دسترسی بهتر نسبت به شبکه‌های تلفن همراه انتخاب شده است.

 

این کابین‌ها همچنین مجهز به صفحات خورشیدی برای تأمین گرمایش از یک منبع انرژی تجدیدپذیر هستند.

 

شرکت "اولمر نست" امیدوار است که کابین‌های آنها از افراد بی‌خانمان در برابر سرمازدگی در سردترین شب‌های آلمان محافظت کند و تأکید می‌کند که این طرح جایگزینی برای اقامت در یک گرم‌خانه یا خانه امن نیست، بلکه آخرین گزینه برای کسانی است که واقعاً جایی برای رفتن ندارند.

 

می‌توان امیدوار بود که این کابین‌ها به زودی سودمندی خود را به اثبات برسانند و در گوشه و کنار خیابان‌های جهان جایی برای خود پیدا کنند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------