دومین قمر زمین برای همیشه از مدار خارج می‌شود اخبار علمی ,خبرهای علمی,دومین قمر زمین
دومین قمر زمین که در حقیقت یک تکه از بوستر موشکی قدیمی است روز سه‌شنبه از فاصله ۲۲۰ هزار کیلومتری زمین گذر می‌کند و برای همیشه از مدار سیاره خاکی خارج می شود. 

به گزارش مهر به نقل از اسپیس، هفته آینده دومین قمر زمین از فاصله نزدیک سیاره خاکی گذر می‌کند و پس از آن برای همیشه ناپدید می‌شود.

 

قمر دوم زمین که ستاره شناسان آن را ۲۰۲۰SO می‌نامند در حقیقت یک شیء کوچک آسمانی است که در سپتامبر سال گذشته میلادی وارد مدار زمین شد و در فاصله میان کره خاکی تا ماه قرار گرفت. قمرهای موقت مشابه ۲۰۲۰SO به ماه کوچک نیز مشهور هستند. البته در دسامبر سال گذشته محققان متوجه شدند این شیء آسمانی صخره نیست بلکه بقایای بوستر یک موشک متعلق به دهه ۱۹۶۰ میلادی است که در مأموریت‌های American Surveyor به کار گرفته شده بود.

 

این قمر کوچک غیر معمول در یکم دسامبر از نزدیک ترین فاصله با زمین گذر کرد اما به نظر می‌رسد یک بار دیگر به زمین نزدیک می‌شود. طبق اطلاعات موجود ۲۰۲۰SO در دوم فوریه (سه شنبه) از فاصله ۲۲۰ هزار کیلومتری زمین یا ۵۸ درصد فاصله میان کره خاکی و ماه می‌گذرد.

 

پس از آن بوستر موشک از سیاره دور و تا مارس ۲۰۲۱ میلادی به طور کامل از مدار زمین خارج می‌شود. پس از آن ۲۰۲۰SO یکی از اشیایی است که دور خورشید مدار می‌زنند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------