جزئیاتی جدید از سطح مریخ+ تصاویرسطح مریخ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
.بالگرد مریخی «نبوغ» در نهمین پرواز خود بر فراز مریخ به پالایش اهداف علمی مریخ نورد «استقامت» کمک کرده است.

به گزارش فارس به نقل از اسپیس، بالگرد مریخی «نبوغ» در نهمین پرواز خود بر فراز مریخ به پالایش اهداف علمی مریخ نورد «استقامت» کمک کرده است.

 

نبوغ در این پرواز تصاویر واضح‌تری را از مریخ به ثبت رسانده‌ که می‌تواند به دانشمندان در ادامه ماموریت‌های مربوط به سیاره سرخ کمک کند.

 

تصاویر گرفته شده توسط این بالگرد جزئیاتی از سطح مریخ را فاش می‌کند که با دوربین‌های مدارگرد دیده نمی‌شود.

 

دسته جدیدی از تصاویر گرفته شده توسط بالگرد نبوغ در طی پرواز اخیر خود بر فراز سطح مریخ به دانشمندان ناسا کمک می‌کند تا اهداف علمی مریخ نورد استقامت را تصحیح کرده و بهترین مسیر رو به جلو را هنگام جستجوی نشانه‌های حیات در سیاره سرخ ترسیم کنند.

 

تصاویر رنگی که روز پنجشنبه (۸ ژوئیه) پس از نهمین پرواز نبوغ گرفته شده، سطح دهانه Jezero، محل فرود مریخ نورد استقامت را از ارتفاع ۳۳ فوت (۱۰ متر) نشان می‌دهد. این تصاویر به دانشمندان امکان می‌دهد ویژگی‌های زمین بسیار کوچکتر مانند تخته سنگ‌ها را از آنچه در مدارهای مریخ مشاهده و معمولاً برای برنامه ریزی مسیر مریخ نورد استفاده می‌شود، مشاهده کنند. به عنوان مثال، آزمایش علمی تصویربرداری با وضوح بالا ناسا، دوربینی که در مدارگرد شناسایی مریخ قرار دارد، وضوح ۳ فوت (۱ متر) را فراهم می‌کند که برای رسیدن به جزئیات دقیق‌تر به تصاویر دقیق‌تر نیاز است.

 

کن ویلیفورد، از دانشمندان پروژه از آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL) در کالیفرنیا در بیانیه‌ای گفت: هنگامی که یک مریخ نورد به اندازه کافی به یک مکان نزدیک شود، ما تصاویر در مقیاس زمین دریافت می‌کنیم که می‌توانیم آنها را با تصاویر مداری مقایسه کنیم؛ با نبوغ، اکنون این تصویر در مقیاس متوسط​​را داریم که به خوبی شکاف موجود را پر می‌کند.

 

سطح مریخ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
 
سطح مریخ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
 
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022