کشف گنجینه طلا و نقره در یک گورستانکشف گنجینه طلا و نقره در یک گورستان،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون
باستان‌شناسان با کاوش در کشور «پرو» به مقبره‌ای باستانی مملو از گنجینه‌ جواهرات و آثار تاریخی دست یافتند.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، باستان‌شناسانی که در یک گورستان واقع در کشور «پرو» مشغول فعالیت بودند، یک مقبره یک‌هزار و سیصد ساله پر زرق و برق را از دل خاک بیرون کشیدند که به تمدن «واری» تعلق دارد.

 

باستان‌شناسان این مقبره را درحالی کشف کردند که بقایای فردی عالی‌رتبه‌ای ملقب به «لرد اوئارمی» (Lord of Huarmey) در آن وجود داشت.

 

به جز لرد اوئارمی، بقایای شش نفر دیگر نیز در همان مقبره کشف شد. به نظر می‌رسد برخی از این افراد از قبر دیگری به این مقبره منتقل شده‌اند. کارشناسان معتقدند بقایای اجساد این مقبره به چهار فرد بالغ، از جمله دو مرد، دو زن و سه فرد جوان تعلق دارد.

 

کشف گنجینه طلا و نقره در یک گورستان،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

تمام این اجساد به همراه جواهرات طلا و نقره، ابزارهای برنز، چاقو، تبر، سبد، پارچه‌های پشمی و کالاهای چوبی و چرمی دفن شدند. تعداد اشیائی که به همراه اجساد در مقبره قرار داده شده، آنقدر زیاد است که باستان‌شناسان فکر می‌کنند این افراد صنعتگران ماهر و از نخبگان تمدن «واری» بوده‌اند.

 

باستان‌شناسی که سرپرستی کاوش در این گورستان را برعهده دارد، گفت: «می‌توانیم این بخش از گورستان سلطنتی را «گالری صنعتگران نخبگان» بنامیم. ما برای نخستین‌بار قبر نخبگان مذکر «واری» را کشف کرده‌ایم، که در عین حال صنعت‌گر و هنرمند نیز بوده‌اند.»

 

این گروه از باستان‌شناسان این مقبره تاریخی را در گورستان «واری» واقع در شهر ساحلی «اوئارمی» کشف کرده‌اند. این مقبره در فاصله کمی از مقبره باستانی بزرگتری واقع شده است که در سال ۲۰۱۲ کشف شده بود. در مقبره بزرگتر اجساد سه زن عالی رتبه قرار داشت که گمان می‌رود ملکه‌های «واری» باشند.  

 

این ملکه‌ها به همراه اجساد ۵۸ نفر دیگر دفن شده بودند. بیشتر این افراد اشراف‌زادگانی بودند که گمان می‌رود بعدها از قبرهای دیگر به این مقبره منتقل شده‌اند. اما در این بین اجسادی وجود داشت که به طبقات پایین جامعه تعلق داشتند و گمان می‌رود قربانی شده‌ باشند.

 

مردم تمدن «واری» در فاصله بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلادی در شهرها، کوهستان‌ها و سواحل منطقه‌ای زندگی می‌کردند که امروزه با نام کشور «پرو» شناخته می‌شود. این مردم به دلیل فرهنگ و هنری غنی، از جمله ساخت جواهرات طلا و نقره، سفال‌های رنگین و پارچه‌های پشمی شناخته شده بودند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022