استفاده از موش مرده برای تسکین درد دندان در مصر باستاناخبار,اخبار گوناگون

سالها پیش در مصر باستان، پزشکان از روشی عجیب برای تسکین درد دندان استفاده می کردند. این روش شامل استفاده از موش مرده برای ساخت داروی ضد درد بود.

به گزارش انتخاب، استفاده از موش مرده برای تسکین درد دندان یکی از عجیب ترین رفتارهایی است که بشر تا کنون انجام داده و به نظر می رسد به این رفتار نیز بسیار اعتقاد داشته است.

 

مصریان باستان روش هایی جالب برای درمان مشکلات دندان درد داشتند. یکی از رایج ترین روشها استفاده از موش مرده در دندان است. در این روش مصریان موش مرده را با مواد دیگر مخلوط کرده و روی دندان سوراخ شده قرار می دادند تا از درد دندان ها بکاهند.

 

شاید وقتی صحبت از موش می شود به بسیاری از افراد احساس هراس کنند اما مصریان باستان از این موجود هراسناک برای درمان درد استفاده می کردند.شاید برایتان جالب باشد بدانید که با توجه به وجود ذرات شن و ماسه در رژیم غذایی مصریان باستان، آنان به کرات دچار دندان درد می شدند چرا که شن و ماسه اغلب مینای دندان را پوشش می داد و این موضوع به نوبه خود، عصب ها و رگ های خونی را که منجر به درد می شود، در معرض آسیب قرار می داد.

 

ظاهرا مصری ها به این نتیجه رسیدند که موش های مرده یک راه حل موثر برای این موضوع است. آنها موشهای مرده را به خمیر تبدیل می کردند و به طور مستقیم روی منطقه آسیب دیده قرار می دادند. شاید باورکردنی نباشد اما این درمان حتی در دهه 1920 به جامعه روستایی انگلستان نیز سرایت کرد.بدیهی است این یک درمان درست نبود و در بسیاری از موارد منجر به گسترش عفونت و کاهش سلامت دندان می شد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------