نوشابه فانتا در دوران جنگ جهانی متولد شداخبار,اخبار گوناگون,نوشابه فانتا

شاید بسیاری از افراد حداقل یکبار نام نوشابه فانتا را شنیده باشند نوشابه ای که عده زیادی آن را به چشم جایگزینی برای کوکاکولا می دیدند. اما نکته جالب در خصوص این نوشابه را می توان ارتباطش با جنگ جهانی دانست.

به گزارش انتخاب، در طول جنگ جهانی دوم، کوکا کولا نمی توانست مایع اصلی نوشابه خود را به آلمان نازی وارد کند. از این رو، رئیس کوکا کولا در آلمان یک نوشیدنی جدید به نام فانتا را فقط برای آلمان نازی اختراع کرد.

 

این مدیر خلاق مکس کیث نام داشت و با روش جالب خود موفق شد بسیاری از علاقه مندان به نوشابه کوکاکولا را به سمت خود جذل کند. جالب است بدانید نوشابه اختراعی او ترمیبی بود از موادی مثل میوه های له شده وآب پنیر. بنابراین نوشابه مذکور تفاوت هایی محسوس با نوشابه های مشابه موجود در بازار داشت.

 

اما در نهایت مردم از نوشابه فانتا استقبال بسیاری می کردند. نام این نوشابه نیز با روشی جالب انتخاب شد یعنی این نام توسط یک کارمند به نام جونیپ انتخاب شد و او نیز نام مذکور را بر اساس کلمه فانتزی انتخاب کرده بود. این نام تا امروز همچنان محبوب مانده است. فانتا بیش از 70 طعم مختلف در سراسر جهان دارد. برای مثال در کشورهای رومانی، بلغارستان، مقدونیه، بوسنی و هرزگوین و برخی کشورهای دیگر فانتا با طعم های خاص تری ارائه می شود و در سوئیس و هلند فانتا با طعم انگور فرنگی تولید می‌شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------