گاو استرالیایی که به خاطر حجم غیرطبیعی نجات پیدا کرد!اخبار,اخبارگوناگون,گاواسترالیایی

گاوی به نام نیکرز یکی از موجودات تعجب برانگیز دنیای ما به شمار می رود؛ نیکرز بزرگترین گاو استرالیاست. طول این گاوِ هفت ساله که از نژاد هلشتاین ـ فریزیان است، ۱۹۴ سانتیمتر و وزن آن ۱۴۰۰ کیلوگرم است. گفتنی است که طول تقریبی گاوهای شیرده نژاد هلشتاین_ فریزیان ۱۲۵ سانتیمتر است و وزن آن ها از ۷۰۰ کیلومتر تجاوز نمی کند، به همین دلیل، نیکرز بزرگترین گاو از نژاد خود است.

بنا به گزارش سایت News Central Queensland، طول تقریبی گاو نیکرز با طول مایکل جردن بازیکن حرفه ای بسکتبال برابری می کند. قد مایکل جردن ۱۹۸ سانتیمتر است.

صاحب گاو آقای جیوف پیرسون می گوید، حجم شگفت انگیز گاو سبب شده تا او را زنده نگه دارند و در کشتارگاه مزرعه ذبحش نکنند، زیرا نیکرز آنقدر بزرگ است که نمی توانند آن را وارد کشتارگاه کنند.

پیرسون در مصاحبه با ABC استرالیا گفت: ما تعداد زیادی گاو و گوسفند داریم اما فقط نیکرز برای زنده ماندن شانس آورده!

نیکرز به جای ذبح شدن بقیه زندگی اش را داخل مزرعه می گذراند و به یک سرگروه ناخواسته و طبیعی برای بقیه گاوها تبدیل شده است. او را درون یک منطقه حفاظت شده پر آب و علف رها کرده اند، بقیه گاوها جذب او می شوند و به او علاقه زیادی دارند. هر بار که نیکرز می خواهد بلند شود و راه برود یک گله از گاوها هم دنبالش راه می افتند و خیلی اوقات با همین اوضاع صاحبان مزرعه متوجه می شوند که نیکرز تکان خورده و حرکت کرده است.

پیرسون می گوید، نیکرز بزرگ است و کاملاً به چشم می آید و تا وقتی که بی آزار باشد او را به همین حال رها می کنیم.

البته آقای پیرسون چند بار سعی کرده تا نیکرز را بفروشد و او را ذبح کند؛ اما هر بار تیرش به سنگ خورده و نتیجه نگرفته است، زیرا هیچ کسی تمایل به خریدن گاوی با این حجم را ندارد.

اگر بخواهیم زندگی روزمره نیکرز را خلاصه کنیم، باید بگوییم که فقط در مزرعه می چرد و هر کاری که بخواهد انجام می دهد. متأسفانه نیکرز یک گاو نر اخته شده است و امکان انتقال ژن هایش به نسل بعدی وجود ندارد. باید گفت که نیکرز بزرگترین گاو دنیا نیست و پیش از او یک گاو ایتالیایی به نام (بیلینو) با دو متر و سه سانتیمتر طول، لقب بزرگترین گاو گینس را از آن خود کرده بود.

 

 تابناک باتو

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------