دانستنی‌های جالب از بزرگترین گنج آمریکااخبار,اخبارگوناگون,دانستنی‌های جالب از بزرگترین گنج آمریکا
در حقیقت نمی‌توان معمای این گنج را به راحتی کشف کرد، اطلاعات دقیق این گنج نزد مسئولان آمریکایی محفوظ است، آن‌ها تا امروز راز گنج مدفون شده سکه‌های طلا را برملا نکرده اند، هویت زوج کاشف گنج هم تا امروز مخفی مانده است، گویا قرار است راز بزرگترین گنج کشف شده در ایالات متحده آمریکا برای همیشه در هاله‌ای از رمز و راز بماند.

به گزارش تابناک باتو،  در صبح یکی از روز‌های فوریه ۲۰۱۳ میلادی، زوجی آمریکایی از ایالت کالیفرنیا سگ خود را برای قدم زدن در محدوده محل زندگی شان بیرون بردند. یکی از آن دو چیز عجیبی در کنار جاده دید، زن که ماری نام داشت یک قوطی قدیمی پنهان شده در خاک را مشاهده کرد، قوطی توجه زوج را به خود جلب کرد. ماری همراه همسرش جان، خاک را حفر کردند تا قوطی را بیرون بیاورند. چیزی که پیدا کردند زندگی آن دو را برای همیشه تغییر داد.

آن‌ها ۱۴۱۱ سکه طلایی به قیمت ۱۰ میلیون دلار پیدا کردند. شواهد نشان می‌داد سکه‌ها بسیار قدیمی اند و به بازه زمانی بین سال‌های ۱۸۴۷ و ۱۸۹۴ بازمی‌گردند و با وجود قدیمی بودن کیفیت آن‌ها هنوز حفظ شده بود.

تا امروز، این گنج بزرگترین گنج یافت شده در تاریخ ایالات متحده آمریکاست و توجه باستان شناسان و عتیقه شناسان را به خود جلب کرده است، با این حال رمز و راز‌ها و ابهامات این گنج تاکنون کشف نشده و همچنان ادامه دارد، هیچ کسی دقیق نمی‌داند داستان این گنج چیست و چگونه در زمینی روستایی در ایالت کالیفرنیا دفن شده است!

باستان شناسان برآورد می‌کنند، این گنج که به The Saddle Ridge Hoard معروف است، در اواخر قرن نوزدهم دفن شده و بیشتر آن‌ها سکه‌های ۲۰ دلاری از جنس طلا بودند که در شهر سان فرانسیسکو و حدول سال ۱۸۵۴ دورانی که به تب طلا معروف بود ضرب شده اند؛ دورانی که کشف طلا در رودخانه‌های کالیفرنیا باعث سرازیر شدن هزاران نفر به آنجا با هدف جستجوی طلا شده بود.

 

اخبار,اخبارگوناگون,دانستنی‌های جالب از بزرگترین گنج آمریکا


یکی از ویژگی‌های این گنج علاوه بر میزان زیاد سکه ها، کیفیت خوبی بود که سکه‌ها داشتند، و به همان حالت اولیه خود باقی مانده بودند، و این نشان می‌داد سکه‌ها پس از ساخته شدن مورد استفاده قرار نگرفته بودند و همین امر، ارزش آن‌ها را بالا می‌برد.

همانطور که گفتیم سکه‌ها استفاده نشده بودند، ۲۰ دلاری بودند و تاریخ ضرب آن‌ها به حوالی سال ۱۸۹۲ میلادی بازمی گشت.

کل سکه‌ها به مقدار ۲۸ هزار دلار بود که در آن زمان رقم قابل توجهی به شمار می‌رفت، اما به دلیل نادر بودن این سکه‌ها و کیفیت عالی، ارزش آن امروزه میلیون‌ها دلار است. اما سؤال اینجاست که چرا یک نفر باید ثروت خود را در خاک دفن و آن را ترک کند و برود تا چند دهه بعد مردم آن را پیدا کنند؟

نطریه‌های مختلفی درباره معمای گنج مدفون در کالیفرنیا وجود دارد. بنا بر یکی از نظریه‌ها این سکه‌ها را یک آمریکایی از بانکی در سان فرانسیسکو در سال ۱۹۰۱ میلادی به سرقت برده است، بنا به مستندات تاریخی دزد موفق شده بود ۳۰ هزار دلار از سکه‌های بانک را بدزدد و این مقدار سکه سرقتی با سکه‌های یافت شده برابری می‌کرد، اما متأسفانه پلیس این نظریه را رد کرد و گفت: سکه‌های به سرقت رفته از بانک با سکه‌های گنج مدفون فرق دارند.

 

اخبار,اخبارگوناگون,دانستنی‌های جالب از بزرگترین گنج آمریکا


برخی می‌گویند شاید این گنج به کارگر یک معدن طلا در دوران تب طلا تعلق داشته، و اندوخته خود را در خاک دفن کرده و ثروت قابل توجهی به دست آورده است، اما این نظریه هم رد شد، زیرا سکه‌ها زمانی ضرب شده بودند که تب طلا فروکش کرده بود.

نظریه دیگری می‌گوید سکه‌ها برای فرد ثروتمندی بوده که به بانک‌ها اعتماد نداشته، اما پیش از آنکه کسی را از محل دفن آن آگاه کند از دنیا رفته و مرگ امانش نداده است، به همین دلیل این سکه‌ها برای چندین دهه درون خاک دفن شده اند.

در حقیقت نمی‌توان معمای این گنج را به راحتی کشف کرد، اطلاعات دقیق این گنج نزد مسئولان آمریکایی محفوظ است، آن‌ها تا امروز راز گنج مدفون شده سکه‌های طلا را برملا نکرده اند، هویت زوج کاشف گنج هم تا امروز مخفی مانده است، گویا قرار است راز بزرگترین گنج کشف شده در ایالات متحده آمریکا برای همیشه در هاله‌ای از رمز و راز بماند.

به نظر شما این سکه‌های دست نخورده طلایی چه داستانی در ورای خود دارند؟ چه کسی آن‌ها را بدون استفاده و خرج کردن در زیر خاک دفن کرده است؟!

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------