کوچکترین‌ خانه مینیاتوری جهان با جزئیات شگفت‌انگیز!اخبار,اخبارگوناگون, کوچکترین‌ خانه مینیاتوری جهان با جزئیات شگفت‌انگیز!
این خانه ۱۰ میکرومتر طول و شش میکرومتر عرض است که کوچکتر از یک خانه مینیاتوری مشابه است که سال گذشته در آزمایشگاه فرانسوی ویمتو_سانت در بوزانسون به اتمام رسید، البته کانادایی‌ها می‌گویند به دنبال شکستن رکورد نبودند.

به گزارش تابناک باتو، یک خانه مینیاتوری که توسط دانشگاهی در کانادا ارائه شده است با ۱۰ میکرومتر طول، لقب کوچکترین خانه جهان را از آن خود کرده‌است.

تراویس کاساگراند محقق مسئول این پروژه، توضیح داد این خانه که به شکل کیک زنجبیل کریسمس تهیه شده، توسط یک پرتوی یونی زیر میکروسکوپ الکترونی از سیلیکون ساخته شده‌ است.

 

اخبار,اخبارگوناگون, کوچکترین‌ خانه مینیاتوری جهان با جزئیات شگفت‌انگیز!


مرکز الکترونیکی کانادا تصاویری از این خانه را با جزئیات نامحدود منتشر کرد. به خصوص آجر‌های دودکش، قاب‌های پنجره و پادری که با تصویر پرچم کانادا طراحی شده جزئیات قابل ملاحظه‌ای دارند.

بنا به گزارش دانشگاه کانادا، این خانه ۱۰ میکرومتر طول و شش میکرومتر عرض است که کوچکتر از یک خانه مینیاتوری مشابه است که سال گذشته در آزمایشگاه فرانسوی ویمتو_سانت در بوزانسون به اتمام رسید، البته کانادایی‌ها می‌گویند به دنبال شکستن رکورد نبودند.

 

اخبار,اخبارگوناگون, کوچکترین‌ خانه مینیاتوری جهان با جزئیات شگفت‌انگیز!


خانه بر روی سر آدم برفی قرار گرفته و عکسی از موی یک انسان که زیر میکروسکوپ شبیه یک تنه درخت به نظر می‌رسد نیز به چشم می‌خورد.

تراویس کاساگراند توضیح داد هدف این است که توانایی‌های مرکز پژوهش برای تحریک کنجکاوی علمی در افکار عمومی نشان داده شود.

 

اخبار,اخبارگوناگون, کوچکترین‌ خانه مینیاتوری جهان با جزئیات شگفت‌انگیز!


این مرکز مجهز به شش میکروسکوپ الکترونی و سایر تجهیزات است که عمدتاً برای اهداف تحقیقاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------