10 راهکار برای نظافت سریع منزلامروز به دلیل مشغله های کاری و اصل مهم بعد از فرزندآوری تربیت فرزندان و شاغل بودن افراد خانواده وقت برای نظافت و تمیز کاری منزل کم می آید. و از آنجا که نظافت منزل بسیار اهمیت دارد. بهتر است راهکار برای نظافت سریع منزل ارائه شود. و به این امر به طور جدی رسیدگی شود. تا افراد بتوانند بدون دغدغه به کارها رسیدگی کنند.

 

ظافت منزل کار سختی نیست اما زمان بر است. یکی از دغدغه ها و سوالات مهم خانواده ها این است که چگونه می توان با کمترین زمان منزل خود را نظافت کرد؟ افراد شاغل به دلیل مشغله های کاری، فرصت کمتری برای تمیز کردن خانه دارند و باید به دنبال راهکارهای کوتاه کردن مدت زمان نظافت باشند.در این مقاله قصد داریم راهکار برای نظافت سریع منزل ارائه دهیم. بنابراین با به کارگیری این راهکارها از فرصت محدود خود می توانید نهایت استفاده را برای تمیز کردن و نظافت منزل استفاده کنید.

 

10 راهکار برای نظافت سریع منزل,راهکارهای نظافت سریع منزل,نظافت سریع منزل

نظافت سریع منزل

 

نظافت سریع منزل

در ادامه راهکار برای نظافت سریع منزل ارائه می شود که افراد شاغل و افرادی که زمان زیادی برای صرف وقت ندارند به راحتی با گذاشتن زمانی کوتاه کلیه منزل را پاک و تمیز کنند.

 

1. داشتن یک برنامه کلی: در ابتدا باید یک برنامه کلی برای نظافت منزل داشت. و یک راهبرد کلی می تواند زمان نظافت منزل را به نصف برساند. یعنی نظافت منزل باید هر بار با نظم و ترتیب یکسانی انجام شود. این که شروع تمیزکاری از کدام اتاق باشد و در کدام قسمت از منزل به پایان برسد. بنابراین با این کار از هدر رفت زمان با کم کردن رفت و آمد ها جلوگیری می شود.

 

2. تمیز کردن کلی خانه به صورت پیوسته: یک راهکار برای نظافت سریع منزل این است که به صورت پیوسته کلیه منزل را تمیز کنید. و از تمیز کاری بخش ها به صورت جدا و ناپیوسته خودداری کنید زیرا این گونه زمان مضاعفی را از شما میگیرد. یعنی به این صورت نباشد که آشپزخانه را در زمانی دیگر تمیز کنید اتاق هارا در زمانی دیگر اینگونه بسیار زمان بر است. زیرا پاک کردن هر یک از قسمت های خانه به شکل جداگانه باعث می شود حس کنید در یک چرخه تمام نشدنی قرار دارید و در حال تکرار کارهای شبیه به هم هستید. از این رو دچار خستگی زودهنگام می شوید.

 

3. محیا کردن و قرار دادن تمامی وسایل نظافت در یک مکان: یک راهکار برای نظافت سریع منزل محیا کردن و قرار دادن تمامی وسایل نظافت در یک مکان اینگوه باعث می شود زمان کمتری برای تمیز کاری صرف شود. به این دلیل که برای پیدا کردن وسایل نظافت و تمیز کاری دیگر زمانی تلف نمی شود. و افراد سردرگم نمی مانند. به راحتی می توانند از وسایل برای نظافت استفاده کنند.

 

4. گوش دادن به موسیقی هنگام انجام تمیز کاری: حتما برایتان عجیب است که ربط موسیقی به نظافت سریع منزل چیست؟ در علم روانشناسی ثابت شده است که موسیقی تاثیر بسزایی بر روی مغز و روح و جسم می گذارد. همچنین شنیدن موسیقی باعث بالا رفتن هیجان می شود و باعث می شود انسان زودتر و با سرعت بیشتری کار هایش را انجام دهد. و اضافه بر آن موسیقی سبب سرگرم شدن کار نظافت می شود و از خسته شدن و یکنواخت شدن کار برای افراد جلوگیری می کند.

 

5. اختصاص مکانی مناسب برای وسیله های اضافی: اگر وسیله های اضافی از سرتاسر منزل جمع شود و مکان مناسبی داشته باشد. تمیز کاری راحت تر می شود و فرد سردرگم نمی شود که هر وسیله را در کجا قرار دهد. بهتر است مکانی برای وسایل ضروری و غیر ضروری داشته باشید تا هر وسیله در جای مناسب خود قرار بگیرد و یک بار برای بردن و جمع کردن تمام وسیله ها زمان صرف شود. این کار یک راهکار برای نظافت سریع منزل و بدون صرف زمان اضافی میشود. و اینگونه آشفتگی ها و بی نظمی ها از بین می روند.

 

6. تمیز کردن و از بین بردن لکه ها با دستمال مرطوب: انواع لکه های چرب و کثیف را می توان با دستمال مرطوب تمیز نمود. بهتر است برای پاک کردن لکه های روی کف پوش و سرامیک و کابینت ها را با دستمال مرطوب پاک کرد. به این دلیل که این دستمال ها در خود مواد مرطوب کننده ملایمی دارند که باعث بهتر پاک شدن لکه ها می شود. بنابراین استفاده از دستمال مرطوب برای برطرف کردن لکه های روی کف پوش ها و دیوارهای منزل به جای مواد شیمیایی مناسب تر است.

 

7. استفاده نکردن از مواد شیمیایی: بهتر است از مواد شیمیایی در نظافت منزل استفاده نکرد و در جایگزین مواد شیمیایی از یک ماده دست ساز خانگی که به سرعت لکه ها کثیفی ها را از بین می برد استفاده کنید. خصوصا برای متریال چوبی که به مرور زمان بی رنگ می شوند و کثیفی و گرد و خاک روی آنها را می گیرد بهتر است از ترکیب لیمو و سرکه استفاده نمود. یک پیمانه سرکه و یک پیمانه لیمو را با هم مخلوط کنید.  سپس این ترکیب را روی دستمالی تمیز بریزید و روی لوازم چوبی بکشید. این کار باعث بازگشت مجدد براقی و زیبایی به سطوح لوازم چوبی می شود.

 

8. نظافت پرده ها با استفاده از جارو برقی: به جای پروسه طولانی برداشتن و نصب مجدد پرده می توانید از سر برس دار جارو برقی برای از بین بردن آلودگی ها و گرد و غبار از روی پرده استفاده کنید. هنگامی که سر برس دار جارو را نصب کردید در مرحله بعد جارو را به آهستگی از بالا تا انتهای پرده را جارو بکشید. و با این ترفند به سرعت پرده خود را تمیز کنید.

 

9. تقسیم کار: یک راهکار برای نظافت سریع منزل تقسیم کار است این راهکار بسیار زمان نظافت را کم می کند. سعی کنید نظافت منزل را در روز ها و ساعات خاصی انجام دهید تا همه ی اعضا خانواده حضور داشته باشند و بعد می توانید با اعضا خانواده تان برای تمیز کردن خانه تقسیم وظایف کنید. اگر هر عضو از خانه یک بخش را تمیز کند و همه به هم کمک کنند بسیار در زمان صرفه جویی می شود و مهم تر از همه خستگی کار فقط برای یک نفر خاص نمی ماند.

 

10. از بالای یک مکان شروع کنید: فرقی نمی کند اول از آشپزخانه شروع می کنید یا اتاق خواب ها و یا آشپزخانه مهم این است که از نقطه ی بالای هر مکان شروع کنید.بنابراین مهم نیست که چه اتاقی را تمیز می‌کنید، نظافت را از بالا به پایین انجام دهید تا خاک و گرد و غبار و آلودگی از سطوح بالاتر روی سطوح پایین که هنوز تمیز نشده‌اند، بیفتد. کف اتاق‌ها را به عنوان آخرین مرحله تمیز کنید تا آلودگی‌ها به طور کامل تمیز شوند.

 

نظافت منزل به ترتیب,تماس با شرکت خدمات نظافتی,نظافت سریع منزل و آسان

نظافت منزل

 

نظافت منزل به ترتیب

برای نظافت یک خانه بهتر است کار ها را به ترتیب و با نظم انجام دهید تا همه چیز با برنامه شروع شود و با یک برنامه منظم تمام شود. فقط اینگونه است که می توانید زمان خود را ذخیره کنید. مهم ترین راهکار نظافت سریع منزل نظافت منزل به تربیت خاص خودش است.

 

• نظم دادن و جمع کردن وسایل اضافی: در ابتدا باید تمامی وسایل اضافی که باعث بهم ریختگی منزل شده است را به یک مکان مشخص برد. تا هنگام تمیز کاری خانه زمان صرف اینکار نشود.

 

• تمیز کردن گرد و غبار ها: در مرحله بعد از نظم دادن به وسیله های منزل به سراغ گرد گیری بروید و تمامی خاک ها و گرد و غبار ها را با استفاده از وسیله های مناسب تمیز کنید. ابتدا قسمت بالای مبلمان، روی میزها، زیر قفسه‌ها، روی نرده‌ها، قاب عکس‌ها، دستگیره‌ها و صفحه تلویزیون را تمیزکنید.

 

• تمیز کردن آیینه ها و شیشه ها: بعد از گردگیری به سراغ آینه‌ها و شیشه‌ها بروید. برای تمیز کردن آینه و سطح شیشه، از یک پارچه تمیز مرطوب یا مایع شیشه‌پاک‌کن استفاده کنید و بعد یک پارچه خشک روی آن بکشید که جای لک باقی نماند. همچنین برای تمیز کردن شیشه از حرکات افقی و بالا به پایین استفاده کنید. حرکات دایره‎ای رگه‌های آلودگی روی شیشه به جای می گذارند. انجام به ترتیب و با نظم نظافت یک راهکار نظافت سریع منزل می باشد.

 

• ضد عفونی کنید: بعداز گرد گیری و تمیز کردن آیینه ها وسیله ها را ضدعفونی کنید تا از انواع بیماری ها جلوگیری کنید.

 

• جارو بزنید: اگر در ابتدا جارو بزنید و بعد گرد گیری کنید کار شما بیهوده است و در آخر دوباره باید جارو بزنید. و زمان شما هدر میرود به این دلیل که گرد و غبار بعد از گرد گیری بر روی کفپوش ها می نشینند و دوباره باید جارو بزنید. به همین دلیل جارو زدن در مراحل آخر نظافت منزل می باشد.

 

• شستشو: در آخر می توانید سرویس بهداشتی و حمام را بشویید و ضد عفونی کنید.

 

راهکارهای نظافت سریع منزل,نظافت سریع منزل,نظافت منزل به ترتیب

شرکت خدمات نظافتی

 

تماس با شرکت خدمات نظافتی

در انتها اگر زمان ندارید شاغل یا محصل هستید. می توانید با افرادی که تجربه زیادی در این زمینه دارند تماس بگیرید و از آنها در نظافت منزل کمک بگیرید. آنها در کوتاه ترین زمان به بهترین نحو خانه شما را تمیز می کنند. بنابراین تماس با شرکت خدمات نظافتی یک راهکار برای نظافت سریع منزل و آسان می باشد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------