معرفی بهترین و امن‌ترین ایرلاین ایران در سال 2022 | یوتراوزاگر تاکنون تجربه سفر داخلی یا خارجی با هواپیما را داشته باشید، بدون‌شک متوجه شده اید که شرکت‌های هواپیمایی (ایرلاین) بسیاری در ایران مشغول خدمات‌رسانی به مردم می‌باشند. فعالیت این ایرلاین‌ها عموماً در زمینه‌های حمل‌ونقل بار، جابه‌جایی مسافران، رزرو هتل و فروش بلیط هواپیما است. در این مقاله از مجله گردشگری یوترازو قصد داریم به بررسی شرکت‌های هواپیمایی مسافربری بپردازیم و امن‌ترین ایرلاین ایران، خدمات ارائه‌ دهنده و مزیت‌‎های برتر هر کدام را معرفی کنیم. 

 

شرکت‌های هواپیمایی ایران

به‌ طور کلی ناوگان‌های مسافربری و حمل بار هوایی ایران در 4 دسته خطوط هوایی دولتی، نظامی، خصوصی و نیمه‌خصوصی در مسیرهای پروازی داخلی و خارجی فعالیت کرده و هر کدام خدماتی متفاوت با کیفیت‌های مختلفی را ارائه می‌دهند.

 

هر مسافری که قصد خرید بلیط هواپیما برای سفر داخلی مانند: بلیط هواپیما مشهد تهران یا سفر خارجی بلیط هواپیما مشهد نجف را دارد، 3 معیار مهمِ ایمنی، کیفیت و قیمت را مدنظر قرار داده و مطابق با این معیارها اقدام به انتخاب شرکت هواپیمایی و تهیه بلیط می‌کند. بنابراین بسیار مهم است که هر مسافری با بهترین ایرلاین‌ها و امن‌ترین شرکت هواپیمایی ایران آشنایی داشته باشد تا بتواند علاوه بر انتخاب درست، با خیالی آسوده سفر کند.

معیارهای ایمن‌ترین هواپیماهای مسافربری ایران

 

فرقی نمی‌کند شما برای اولین بار است که می‌خواهید سفر هوایی داشته باشید و یا سفر با هواپیما را قبلاً تجربه کرده‌اید. به هر حال لازمه‌ی یک سفر هوایی ایمن و خاطره‌انگیز توجه به نکات ریز و مهمی است که برخی از آن‌ها را می‌توان با مطالعه در مورد هر ایرلاین بدست آورد و بخشی از آن را باید با پرس‌وجو از مسافرین و میزان رضایت‌مندی آن‌‌ها کسب کرد.

 

این روزها دیگر برکسی پوشیده نیست که قدمت شرکت هواپیمایی معیار مهمی برای سنجش استاندارد بودن، ایمنی و ارائه خدمات باکیفیت نیست. بلکه فاکتورهای مهم دیگری که در ادامه ذکر می‌کنیم برای رتبه‌بندی و ایمن‌ترین هواپیماهای مسافربری ایران مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

1. بررسی زیرساخت شرکت‌های هواپیمایی از نظر فنی، بازرگانی، خدماتی از جمله سن هواپیماها، سطح استاندارهای رعایت شده و مهارت کادر پرواز، بروز بودن تجهیزات، کیفیت وسایل حمل‌ونقل، تعداد پرواز و مسیرهای پروازی، درصد تأخیر و ...

2. تضمین فاکتورهای لازم ایمنی جهت سفر از جمله تعداد سوانح هوایی

3. ارائه خدمات باکیفیت از جمله خدمات پذیرایی قابل قبول

 

فهرست کلی از ایرلاین‌های ایران

معرفی بهترین و امن‌ترین ایرلاین ایران در سال 2022,معرفی بهترین ایرلاین ایران,معرفی امن ترین ایرلاین ایران

فهرست ایرلاین های ایران

 

بیش از 20 شرکت هواپیمایی با ارائه خدمات گوناگون پروازهای داخلی و خارجی به مسافران، تأسیس شده است. عموماً پروازهایی که در هر ایرلاین انجام می‌شود توسط انواع هواپیماهایی که در ایران وجود دارد از جمله ایرباس، بوئینگ، فوکر و مک دانل داگلاس صورت می‌گیرد.

 

در ادامه شما را با فهرستی از ایرلاین‌های مختلف که براساس قدمت فعالیت‌ و سال تأسیس در حوزه حمل‌ونقل هوایی خدمات پروازی ارائه می‌دهند، آشنا می‌کنیم. این ایرلاین‌ها عبارتند از:

 

1. هواپیمایی ایران ایر (هما)

2. هواپیمایی ایران ایر تور

3. هواپیمایی آسمان

4. هواپیمایی کیش ایر

5. هواپیمایی ساها

6. هواپیمایی ماهان

7. هواپیمایی کارون

8. هواپیمایی کاسپین

9. هواپیمایی قشم ایر

10. هواپیمایی تفتان

11. هواپیمایی زاگرس

12. هواپیمایی تابان

13. هواپیمایی معراج

14. هواپیمایی آتا

15. هواپیمایی اترک

16. هواپیمایی سپهران

17. شرکت هواپیمایی سپهران

18. شرکت هواپیمایی پویا ایر

19. شرکت هواپیمایی وارش

20. شرکت هواپیمایی فلای پرشیا

 

شرکت‌های هواپیمایی زیادی سال‌هاست که در ایران فعالیت می‌کنند. در ادامه براساس خدمات قابل عرضه و رضایت مشتریان از هر ایرلاین به توضیحاتی در آن مورد می‌پردازیم و ایمن‌ترین ایرلاین ایران و بهترین و محبوب‌ترین ایرلاین‌ها را معرفی می‌کنیم.

 

شرکت هواپیمایی ایران ایر برگزیده اولین، بزرگترین و قدیمی‌‎ترین ایرلاین ایران

شرکت هواپیمایی ایران ایر که برخی آن را با نام قدیمی‌‌اش «هما» می‌شناسند، قدیمی‌ترین ایرلاین ایران است. این شرکت به دلیل داشتن سابقه طولانی‌اش در ناوگان حمل‌ونقل مسافربری هوایی مورد توجه، و به دلیل زیاد بودن مسیرهای هوایی داخلی و خارجی به عنوان بزرگترین ایرلاین ایران شناخته شده است. همچنین یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود ایران ایر مورد انتخاب مسافرین قرار گیرد، مستقیم بودن پروازهای آن است؛ چراکه از خستگی جلوگیری کرده و باعث صرفه‌جویی در زمان نیز می‌شود.

 

یکی از نکات برجسته‌ای که سبب شده مسافران سفر خاطره‌انگیزی را با ایران ایر تجربه کنند، سرویس پذیرایی (کترینگ) منحصربه‌فردی‌ است که در طول پروازهای داخلی و خارجی به مسافرین ارائه می‌شود.

 

شرکت‌های هواپیمایی ایران,فهرست کلی از ایرلاین‌های ایران,فهرست ایرلاین های ایران

شرکت هواپیمایی ماهان

 

شرکت هواپیمایی ماهان با تلاش بر ارائه خدمات مبتنی بر استاندارهای روز بین‌المللی و بکارگیری هواپیماها و تجهیزات پیشرفته و مدرن توانسته رضایتمندی اکثریت مسافران را جلب کرده و عنوان بهترین ایرلاین کشور ایران را به خود اختصاص دهد. این ایرلاین با آموزش جدیدترین متدهای ارائه شده بین‌المللی به خلبانان و کادر پروازی خود توانست آمار سوانح هوایی را کاهش داده و امنیت پرواز را برای مسافران خود افزایش دهد.

 

بکارگیری تمامی این اقدامات مهم و تأثیرگذار باعث شد تا خطوط هوایی ماهان بیشترین سهم را در جابه‌جایی مسافران داخلی و خارجی داشته باشد. به‌طوری‌که این ایرلاین به طور متوسط روزانه 52 پرواز داخلی و خارجی را پشتیبانی می‌کند. همچنین در نظر داشته باشید از ماهان ایر در سال 1400 به‌عنوان کم‌تأخیرترین ایرلاین نیز یاد شده است.

 

جالب است بدانید سامانه اطلاع‌رسانی (پیامکی و ایمیلی) ماهان ایر یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌هایی‌ است که در جهت ارتقای کیفیت خدمات به مسافران ارائه شده است. این سامانه در صورت وجود هرگونه تأخیر در پرواز، تغییر زمان و کنسلی پرواز از طریق پیامک و ایمیل به مسافران خود اطلاع می‌دهد.

 

با وجود مزایای یاد شده، اگر قصد خرید بلیط هواپیما تهران نجف و یا هر مسیر پروازی را از این ایرلاین دارید، دست بجنبانید و هم‌اکنون به صورت اینترنتی بلیط هواپیما خود را خریداری کنید تا نیازی نباشد وقت گران‌بهای خود را در فرودگاه تهران و در صف‌های طولانی و سرسام‌آورِ خرید بلیط هواپیما تلف کنید.

 

شرکت هواپیمایی آتا دارای امن‌ترین خطوط هواپیمایی ایران

شرکت هواپیمایی آتا طی دوران فعالیت خود، کمترین آمار سوانح هوایی را به ثبت رسانده و به عنوان امن‌ترین ایرلاین ایران شناخته شده است. از سفرهای ایرلاین آتا از بدو تأسیس تاکنون 5 سفر منجر به حادثه هوایی گشته و جای بسی خوشحالی‌ست که جان هیچ‌یک از مسافرین و کادر پرواز به خطر نیفتاده است.

 

از مزایای ویژه و نکات برجسته این ایرلاین می‌توان به وجود کادر پرواز حرفه‌ای، شمار بالای بلیط‌های چارتر داخلی ‌و خارجی و استرداد آنلاین بلیط هواپیما اشاره کرد.

 

شرکت هواپیمایی آسمان دارای بهترین تیم پشتیبانی فنی

ایرلاین آسمان از ادغام 4 شرکت هواپیمایی کوچک شکل گرفته و هم‌اکنون به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین شرکت‌های هواپیمایی کشور از آن یاد می‌شود. از جمله مواردی که باعث رشد روزافزون این شرکت‌ هواپیمایی شده می‌توان به گسترش ناوگان هوایی، توسعه خطوط هوایی پرواز، افزایش توانایی‌های فنی و عملیاتی کارکنان آن اشاره کرد. شرکت هواپیمایی آسمان اکنون با داشتن ۳۳ فروند هواپیما مفتخر است که خطوط هوایی 40 پرواز داخلی و 13 پرواز خارجی را پوشش می‌دهد.

 

عضویت در انجمن‌های معتبر هوایی جهان (یاتا)، توسعه دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی و افزایش چشمگیر جامعه تعداد مسافرین از جمله افتخاراتی‌ست که توسط شرکت هواپیمایی آسمان کسب شده است.

 

شرکت هواپیمایی معراج منتخب کم تأخیرترین ایرلاین ایران

شرکت هواپیمایی معراج با عنوان کم‌تأخیرترین و یا به عبارتی خوش‌قول‌ترین ایرلاین ایران شناخته شده است. از جمله مواردی که علاوه بر خوش‌قول بودن این ایرلاین، سبب افزایش محبوبیت و کسب افتخارات ویژه برای اولین بار در ایران و در مقایسه با سایر ایرلاین‌ها شده است؛ می‌توان به کسب رکورد طولانی‌ترین پرواز (۱۷ ساعت پرواز بدون توقف و سوختگیری)، داشتن ناوگان حمل‌ونقل نسبتاً بزرگ، داشتن کادری باتجربه و متعهد، خدمات پذیرایی (کترینگ) عالی و در نهایت کسب گواهینامه در بخش تعمیرات ناوگان هوایی اشاره کرد.

 

شرکت هواپیمایی معراج در 3 بخش بیزنس، فرست کلاس و اکونومی و در 10 مقصد داخلی و 4 مقصد خارجی در حال ارائه خدمات به مسافرین است.

 

شرکت هواپیمایی کیش ایر دارای جدیدترین ناوگان هوایی

حمل‌ونقل هوایی خدمات پروازی,شرکت هواپیمایی ایران ایر,بزرگترین و قدیمی‌‎ترین ایرلاین ایران

کیش ایر

 

شرکت هواپیمایی کیش ایر به دلیل داشتن ناوگان هوایی پیشرفته و مدرن در مقایسه با دیگر ایرلاین‌ها مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. از جمله مزیت‌های این ایرلاین که منجر به سفری امن و خاطره‌انگیز برای مسافران می‌شود، می‌توان به بروز بودن هواپیماها، کیفیت بالای خدمات پذیرایی، قیمت پروازی مناسب و داشتن بلیط‌های چارتری اشاره کرد. کیش ایر با داشتن 11 فروند هواپیمای مسافربری به ۱۸ شهر داخلی و 4 کشور خارجی خدمات پروازی ارائه می‌دهد.

 

شرکت هواپیمایی قشم ایر دارنده مدرن‌ترین هواپیماها

شرکت هواپیمایی قشم ایر با تجهیز شدن به هواپیماهای جدید و باکیفیت به عنوان یکی از بزرگترین و مدرن‌ترین ناوگان‌های هوایی ایران شناخته می‌شود. جالب است بدانید از آنجایی‌که این ایرلاین تأمین کننده هواپیمای اختصاصی باشگاه پرسپولیس است؛ مورد توجه بسیاری از مردم و به خصوص علاقه‌مندان به ورزش قرار گرفته است.

 

خطوط پروازی قشم ایر با برخورداری از 21 فروند هواپیمای دوربرد و برد متوسط به 27 شهر داخلی و 27 مقصد خارجی خدمات هوایی ارائه می‌دهند.

 

کلام آخر

اگر می‌خواهید راهی سفری خاطره‌‌انگیز و ایمن شوید بلاشک می‌دانید، یکی از مهمترین و بااهمیت‌ترین مواردی که باید در انتخاب آن تمامی نکات مهم را در نظر داشته باشید؛ انتخاب ایرلاین پروازی شماست.

 

در این مقاله به معرفی و بیان نکات مثبت ایرلاین‌های محبوب و پرطرفدار پرداخته و گفتیم که بهترین و ایمن‌ترین خطوط هواپیمایی کشور، متعلق به کدام ایرلاین‌‎هاست. بنابراین اگر تا به‌ حال تجربه سفر هوایی را نداشته و دلتان هوای سفر به تهران را کرده و می‌خواهید تجربه سفر پروازی خود را با سفر به پایتخت ایران آغاز کنید، می‌توانید در هر زمان از شبانه‌روز وارد سایت یوتراوز شده و با چند کلیک ساده بلیط هواپیما خود را به صورت آنلاین و با انتخاب بهترین و امن‌ترین ایرلاین ایران خریداری کنید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------