دستگیری سارق کفش‌های دختر جادوگر شهر اُز؛ این کفش ۳.۵ میلیون دلار ارزش دارد/ عکس کفش‌های دختر جادوگر شهر اُز,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
اخیرا پلیس مردی را دستگیر کرده است که کفش‌های شخصیت «جودی گارلند» در جادوگر شهر اُز را دزدیده بود. دختری با کفش‌های قرمز رنگی که پا به سرزمین بندگان گذاشت. 

به گزارش خبرآنلاین؛  مردی در داکوتای شمالی به اتهام سرقت یک جفت کفش قرمز یاقوتی، که جودی گارلند بازیگر نقش دختر فیلم «جادوگر شهر اُز»، آن را در فیلم پوشیده بود، محکوم شد. این کفش‌ها سال ۲۰۰۵ از موزه‌ای در مینه‌سوتا به سرقت رفته بود و پلیس «اف‌بی‌آی» سال ۲۰۱۹ توانست این کفش را بازیابد اما تا این لحظه موفق به دستگیری دزد آن نشده بود.

 

 کفش‌های دختر جادوگر شهر اُز,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

«تری مارتین»، مردی است که چند روز گذشته به جرم سرقت اثر هنری دستگیر و محکوم شد. بنابه گزارش خبرنگار روزنامه مینه‌آ پولیس استار-تریبیون، این مرد اکنون ۷۶ ساله است.

 

جنی هیتز، مدیر اجرایی موزه مینه‌سوتا، از اینکه سارق، آنقدر به آنها نزدیک بوده، تعجب کرده است و گفت که هیچ یک از کارکنان موزه او را نمی شناسند.

 

جودی گارلند وقتی سال ۱۹۳۹ در فیلم جادوگر شهر اُز بازی می‌کرد، چند جفت از کفش‌های قرمز یاقوتی داشت که اکنون ۴ جفت از آنها باقی مانده است.

 

 کفش‌های دختر جادوگر شهر اُز,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

این کفش موقع سرقت در سال ۲۰۰۵، یک میلیون دلار ارزش داشت اما ارزش فعلی آن حدود ۳.۵ میلیون دلار است.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------