بزرگترین ردپای به جا مانده از دایناسورها در جهاندر روستای فرانسوی «Plagne» یک ردپای بزرگ ۱۵۰ میلیون ساله وجود دارد. این رد پا متعلق به یک ساروپود است؛ بزرگترین دسته دایناسور‌ها که گردن‌های بسیار بلند، دم بلند و چهار پای ضخیم مثل ستون داشتند.

در روستای فرانسوی «Plagne» در ۲۰۰ کیلومتری شرق لیون، یک ردپای بزرگ ۱۵۰ میلیون ساله وجود دارد. این رد پا متعلق به یک ساروپود است؛ بزرگترین دسته دایناسور‌ها که گردن‌های بسیار بلند، دم بلند و چهار پای ضخیم مثل ستون داشتند.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , دایناسور

 

وزن یک ساروپود بالغ به راحتی به ۱۰۰ تن می‌رسید، هرچند این مورد خاص احتمالا ۳۵ تن بوده است. این منطقه در گذشته یک دریای گرم و کم عمق بوده که جزایر کوچکی روی آن قرار داشتند. وقتی سطح دریا پایین رفت، دایناسور‌های مختلف در مرداب به سختی راه رفته و در جستجوی غذا از جزیره‌ای به جزیره دیگر می‌رفتند.‌

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , دایناسور

 

می‌توان تصور کرد که این دایناسور بزرگ به آرامی در ساحل راه می‌رفته و رد پاهای بزرگی از خود در گل و لای به جا گذاشته که بعدها رسوبات روی آن را پوشانده‌اند. سپس تحولات تکنوتیکی این قسمت از زمین را بالا برد و انسان‌ها توانستند آن را کشف کنند.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , دایناسور

 

ردپای دایناسور‌ها در بسیاری از نقاط زمین کشف شده، اما آنچه این ردپاها را جالب می‌کند این است که طولانی‌ترین مسیر ردپای کشف شده متعلق به بزرگترین گونه دایناسورهاست. این مسیر ۱۵۵ متر طول دارد و شامل ۱۱۰ جای پا می‌شود. تحلیل این ردپا‌ها نشان می‌دهد که متعلق به یک حیوانی بوده که حداقل ۳۵ متر طول و بیش از ۳۵ تن وزن داشته و با سرعت ۴ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کرده است.

 

 

برترین‌ها

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------